Դավիթ Տոնոյանը՝ մասնավոր հատվածի ներգրավվման կարեւորության մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարար Դավիթ Տոնոյանը խոսել է աղետների ռիսկի կառավարման գործընթացում մասնավոր հատվածի հնարավորությունների ակտիվ ներգրավվման անհրաժեշտության մասին:
Սոչիում ընթացող ներդրումային ֆորումի իր ելույթում նախարարը ներկայացրել է արտակարգ իրավիճակների նախարարության նախաձեռնությամբ մշակված Աղետների ռիսկի կառավարման ոլորտում մասնավոր ներդրումների ներգրավման հայեցակարգի նախագիծը:
Որպես պետություն-մասնավոր հատված համագործակցության հաջողված օրինակներ՝ նախարարը նշել է «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի պատրաստվածության բարձրացումը հնարավոր արտակարգ իրավիճակներին դիմակայելու համար եւ գյուղատնտեսության բնագավառում մասնավոր ներդրումների պաշտպանությունը հնարավոր կարկտահարությունից:

Давид Тоноян заявил о важности привлечения частного сектора - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Министр по чрезвычайным ситуациям Армении Давид Тоноян заявил о необходимости активного привлечения возможностей частного сектора в процесс управления рисками бедствий.
В своем выступлении на инвестиционном форуме в Сочи министр представил концепцию привлечения частных инвестиций в сферу управления рисками бедствий, разработанную МЧС Армении.
В качестве примеров успешного сотрудничества государства и частного сектора министр привел повышение готовности международного аэропорта «Звартноц» для противостояния возможным чрезвычайным ситуациям и защиту частных инвестиций в сельскохозяйственной сфере от возможных градов.