Դավիթ Տոնոյանը՝ մասնավոր հատվածի ներգրավվման կարեւորության մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարար Դավիթ Տոնոյանը խոսել է աղետների ռիսկի կառավարման գործընթացում մասնավոր հատվածի հնարավորությունների ակտիվ ներգրավվման անհրաժեշտության մասին:
Սոչիում ընթացող ներդրումային ֆորումի իր ելույթում նախարարը ներկայացրել է արտակարգ իրավիճակների նախարարության նախաձեռնությամբ մշակված Աղետների ռիսկի կառավարման ոլորտում մասնավոր ներդրումների ներգրավման հայեցակարգի նախագիծը:
Որպես պետություն-մասնավոր հատված համագործակցության հաջողված օրինակներ՝ նախարարը նշել է «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի պատրաստվածության բարձրացումը հնարավոր արտակարգ իրավիճակներին դիմակայելու համար եւ գյուղատնտեսության բնագավառում մասնավոր ներդրումների պաշտպանությունը հնարավոր կարկտահարությունից:

Yerevan/Mediamax/. Minister of Emergency Situations of Armenia Davit Tonoyan spoke about the necessity of actively involving the capabilities of private sector in the process of disaster risk management.
In his speech at Russian Investment Forum in Sochi, Minister Tonoyan introduced draft Concept of the Involvement of Private Sector in Risk Management Processes, elaborated by the initiative of the Armenian MES.
As an example of state-private sector successful cooperation, Davit Tonoyan brought the advancement of the readiness of Zvartnots International Airport in face of possible emergency situations, as well as protection of private investments in sector of agriculture in case of hails.