Գագիկ Հովհաննիսյանը հավատարմագրերն է հանձնել Յանս Ստոլտենբերգին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՆԱՏՕ-ում ՀՀ առաքելության ղեկավար Գագիկ Հովհաննիսյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղար Յանս Ստոլտենբերգին:
ՀՀ ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն՝ առանձնազրույցի ընթացքում ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղարը նշել է, որ բարձր է գնահատում ՆԱՏՕ-ՀՀ համագործակցության ներկա մակարդակը եւ շնորհակալություն հայտնել Աֆղանստանում ու Կոսովոյում իրականացվող խաղաղապահ գործողություններին Հայաստանի ներդրման համար:
Գագիկ Հովհաննիսյանն էլ նշել է, որ Հայաստանը կշարունակի ՆԱՏՕ-ի եւ գործընկերների հետ զարգացնել համագործակցությունը: Նա հավելել է, որ հաջողությամբ ընթանում է ՀՀ-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի (ԱԳԳԾ) 2017-2019 փաստաթղթի իրականացումը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել նաեւ ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռոուզ Գետտեմյուլլերի՝ Հայաստան նախատեսված այցին։

Head of Armenian Mission hands over credentials to NATO Secretary General - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Head of Armenian Mission in NATO Gagik Hovhannisyan has handed over his credentials to NATO Secretary General Jens Stoltenberg.
The Armenian MFA has informed that during the private conversation between the parties, Jens Stoltenberg has shared his appreciation for the current level of NATO-Armenia cooperation and expressed gratitude for Armenia’s contribution to the peacekeeping missions in Afghanistan and Kosovo.
Gagik Hovhannisyan has stated that Armenia will continue the advancement of cooperation with NATO and partner states. He has added that execution of the 2017-2019 Armenia-NATO Individual Partnership Action Plan (IPAP) is proceeding successfully.
The parties have also touched on the upcoming visit of NATO Deputy Secretary General Rose Gottemoeller to Armenia.