Բացվել է «Հայաստան-Ռուսաստան» պատմավավերագրական ցուցահանդեսը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Հայաստանի ազգային պատկերասրահում ներկա է գտնվել «Հայաստան-Ռուսաստան. բարեկամություն՝ կոփված դարերով» պատմավավերագրական ցուցահանդեսի բացմանը:
Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսը բացել են երկու երկրների արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանը եւ Սերգեյ Լավրովը:
Ցուցահանդեսի շրջանակում ներկայացվել են տարբեր ոլորտներում հայ-ռուսական համագործակցությունը ներկայացնող արխիվային փաստաթղթերն ու լուսանկարները:
«Կարեւոր է, որ այսօր հայ-ռուսական համագործակցության մեջ ներգրավված են միլիոնավոր մարդիկ, գործարար ու գիտական համայնքներ, երիտասարդական եւ հասարակական կառույցներ: Դա նոր հնարավորություններ ու հեռանկարներ է բացում, տրամադրում է դաշնակցային փոխգործակցության ամրապնդման ուղղությամբ հետագա աշխատանքի՝ ի բարօրություն երկու երկրների ժողովուրդների, ի շահ Հարավային Կովկասում անվտանգության եւ կայունության ապահովման»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը:

Открылась историко-документальная выставка «Армения-Россия» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян присутствовал сегодня в Национальной галерее Армении на открытии историко-документальной выставки «Армения - Россия: дружба закалённая веками».
Выставку, посвященную 25-летию установления дипломатических отношений между Арменией и Россией, открыли министры иностранных дел двух стран Эдвард Налбандян и Сергей Лавров.
В рамках выставки представлены архивные документы и фотографии, представляющие армяно-российское сотрудничество в разных сферах.
«Важно, что в армяно-российское сотрудничество вовлечены миллионы людей, научные и бизнес-сообщества, молодежные и общественные структуры. Это открывает новые возможности и перспективы, настраивает на дальнейшую работу в направлении укрепления союзнического взаимодействия, для благосостояния народов двух стран и во благо обеспечения безопасности и стабильности на Южном Кавказе»,- заявил Серж Саргсян.