Բացվել է «Հայաստան-Ռուսաստան» պատմավավերագրական ցուցահանդեսը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Հայաստանի ազգային պատկերասրահում ներկա է գտնվել «Հայաստան-Ռուսաստան. բարեկամություն՝ կոփված դարերով» պատմավավերագրական ցուցահանդեսի բացմանը:
Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսը բացել են երկու երկրների արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանը եւ Սերգեյ Լավրովը:
Ցուցահանդեսի շրջանակում ներկայացվել են տարբեր ոլորտներում հայ-ռուսական համագործակցությունը ներկայացնող արխիվային փաստաթղթերն ու լուսանկարները:
«Կարեւոր է, որ այսօր հայ-ռուսական համագործակցության մեջ ներգրավված են միլիոնավոր մարդիկ, գործարար ու գիտական համայնքներ, երիտասարդական եւ հասարակական կառույցներ: Դա նոր հնարավորություններ ու հեռանկարներ է բացում, տրամադրում է դաշնակցային փոխգործակցության ամրապնդման ուղղությամբ հետագա աշխատանքի՝ ի բարօրություն երկու երկրների ժողովուրդների, ի շահ Հարավային Կովկասում անվտանգության եւ կայունության ապահովման»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը:

Exhibition on Armenia-Russia friendship opens in Yerevan - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan attended the opening of the "Armenia-Russia: Friendship Forged by Centuries” exhibition at the National Gallery of Armenia.
Foreign Ministers of the two countries, Edward Nalbandian and Sergey Lavrov opened the exhibition, which was dedicated to the 25th anniversary of the diplomatic ties between Armenia and Russia.
Archival documents and photos, depicting Armenian-Russian cooperation in various fields, were displayed in the frames of the exhibition.
“It’s important that today Armenia-Russia cooperation involves millions of people, business and scientific communities, youth and public agencies. That opens new opportunities and prospects, and disposes to work further on strengthening of allied collaboration for the benefit of the two peoples and in favor of security and stability in South Caucasus,” said Serzh Sargsyan.