ՀՀ նախագահը ցավակցել է Իսպանիայի թագավորին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Իսպանիայի թագավոր Ֆելիպե Վեցերորդին՝ Բարսելոնայում տեղի ունեցած ահաբեկչական հարձակման կապակցությամբ, որը տասնյակ անմեղ զոհերի եւ վիրավորների պատճառ է դարձել:
«Վշտի ու կորստի այս ծանր պահին իմ անկեղծ ցավակցությունն ու զորակցությունն եմ հայտնում Ձեզ, Իսպանիայի բարեկամ ժողովրդին ու զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով ուժ ու ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:
Նման անմարդկային գործողությունները վերստին գալիս են հաստատելու մեր այն համոզմունքը, որ անհրաժեշտ է միասնականորեն եւ վճռականությամբ շարունակել միջազգային հանրության պայքարը ահաբեկչության չարիքի եւ բռնության բոլոր դրսեւորումների դեմ»,- ասված է նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Президент Армении выразил соболезнования королю Испании - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян направил сегодня телеграмму соболезнования королю Испании Фелипе в связи с произошедшей в Барселоне террористической атакой, которая стала причиной десятков невинных жертв и раненных.
«В эту тяжелую минуту скорби и потери выражаю свои искренние соболезнования и поддержку Вам, дружественному народу Испании и родным погибших, желая терпения и силы духа, а раненным – скорейшего выздоровления.
Подобные бесчеловечные действия вновь подтверждают убеждение в том, что необходимо объединенно и с решимостью продолжать борьбу международного сообщества против терроризма и всех проявлений насилия»,- говорится в телеграмме соболезнования президента.