Նախարարների օնլայն մեդիա վարկանիշը հունիսին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեդիամաքս մեդիա ընկերության ԶԼՄ-ների մոնիտորինգի, վերլուծության եւ գնահատման MaxMonitor համակարգը ներկայացնում է հայկական օնլայն մեդիայում նախարարների լուսաբանման ծավալը՝ 2017թ. հունիս ամսվա արդյունքներով:
127 լրատվական կայքերի հունիս ամսվա դիտարկման արդյունքներով ամենից շատ հիշատակված նախարարների եռյակն է.
1. ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյան՝ 1314 հրապարակում:
2. ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյան՝  1154 հրապարակում:
3. ՀՀ արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյան՝ 936 հրապարակում:
Ամենաքիչը հիշատակված նախարարների եռյակն է.
1. ՀՀ փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյան` 275 հրապարակում:
2.  ՀՀ Էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյան` 249 հրապարակում:
3. ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Հրաչյա Ռոստոմյան` 78 հրապարակում:
MaxMonitor-ի մասնագետների կողմից առանձին վերլուծության են ենթարկվում 13 լրատվական կայքերի (168.am, 1in.am, A1plus.am, Aravot.am, Armenpress.am, Armlur.am, Blognews.am, Hraparak.am, Lragir.am, Mediamax.am, News.am, Panorama.am, Tert.am) հրապարակումները, ինչի շնորհիվ ստացվում է դրական, չեզոք եւ բացասական երանգ ունեցող հրապարակումների պատկերը: Այն հասանելի է ստորեւ ներկայացվող աղյուսակում եւ վերաբերում է ս.թ. հունիսին:

Yerevan/Mediamax/. MaxMonitor, a media monitoring, analysis and measurement platform, developed by Mediamax media company, introduces the volume of online media coverage of Armenian ministers in June, 2017.
The June review of 127 media websites shows that the trio of the most mentioned ministers is as follows:
1. Minister of Defense of Armenia Vigen Sargsyan: 1314 mentions;
2. Minister of Foreign Affairs of Armenia Edward Nalbandian: 1154 mentions;
3. Minister of Justice of Armenia Davit Harutyunyan: 936 mentions.
1. Deputy Prime Minister, Minister of International Economic Integration and Reforms of Armenia Vache Gabrielyan: 275 mentions;
2. Minister of Energy Infrastructures and Natural Resources Ashot Manukyan: 249 mentions;
3. Minister of Sport and Youth Affairs Hrachya Rostomyan: 78 mentions.
Specialists of MaxMonitor separately analyzed publications of 13 media websites (168.am, 1in.am, A1plus.am, Aravot.am, Armenpress.am, Armlur.am, Blognews.am, Hraparak.am, Lragir.am, Mediamax.am, News.am, Panorama.am, Tert.am), which allowed to have a picture of mentions with positive, neutral and negative undertones. The results for June of 2017 are displayed in the chart below.