Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Մեծ Բրիտանիայի ազգային տոնը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ասել է, որ Հայաստանը մեծապես կարեւորում է Միացյալ Թագավորության հետ բազմոլորտ համագործակցության զարգացումը:
Այս մասին ասված է Մեծ Բրիտանիայի ազգային տոնի՝ Եղիսաբեթ Երկրորդ Թագուհու ծննդյան օրվա առթիվ ՀՀ նախագահի հղած ուղերձում:
«Այս տարի նշվող հայ-բրիտանական դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակը լավ առիթ է վերարժեւորելու մեր համատեղ անցած ճանապարհը եւ վերահաստատելու երկուստեք հանձնառությունը՝ խորացնելու եւ ընդլայնելու մեր միջպետական հարաբերություններն ու ժողովուրդների միջեւ բարեկամությունը։
Վստահ եմ, որ Ձեր առաջնորդության տասնամյակների հարուստ փորձը բրիտանացի ժողովրդին հավելյալ վստահություն եւ ուժ է հաղորդում` Միացյալ Թագավորության հետագա բարօրությանը նպաստելու եւ արդի մարտահրավերներին դիմակայելու գործում»,- ասված է Եղիսաբեթ Երկրորդին ուղղված ուղերձում:
Սերժ Սարգսյանը տոնի կապակցությամբ այսօր այցելել է նաեւ Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպանի կեցավայր` շնորհավորել դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթին եւ դեսպանատան անձնակազմին:
Դեսպանն ընդգծել է, որ իր երկիրը պատրաստակամ է շարունակելու աջակցությունը Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումներին:

Yerevan/Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan said that Armenia attached special importance to the development of cooperation with the United Kingdom in various sectors.
This was said in Armenian President’s congratulatory message on the occasion of Queen Elizabeth's Official Birthday.
“The 25th anniversary of cooperation between Armenia and Great Britain this year is yet another chance to revalue our path together and reestablish our joint commitment for deepening and expanding interstate relations and friendship between both nations.
I am convinced that your decades-long rich experience in leading British people conveys them additional force in promoting Great  Britain’s further development and tackling modern challenges,” reads the message to Elizabeth II.
Serzh Sargsyan visited today UK Ambassador to Armenia Judith Farnworth and congratulated her and Embassy staff on this special occasion.
Ambassador Farnworth expressed her country’s readiness to further support implementation of reforms in Armenia.