«Ավրորա»-ի բեմադրիչը վարպետության դաս է վարել Երեւանում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ավրորա» մրցանակաբաշխության բեմադրիչ Ալեքսանդր Ռեւզինը դեկտեմբերի 10-ին վարպետության դաս է վարել Երեւանում:
Վարպետության դասին մասնակցել է մոտ 150 մարդ` էստրադային կատարողներ, հեռուստատեսային եւ թատերական ռեժիսորներ, օպերատորներ, բեմադրիչներ, լուսային մասնագետներ, միջոցառումների կազմակերպման գործակալություններ:
Մասնակիցները հնարավորություն են ունեցել հարցեր տալու, իսկ գործնական մասում նրանք ցուցադրել են ելույթներ ու տեղում ուղղումներ եւ ուղղորդումներ ստացել Ալեքսանդր Ռեւզինից:
Մեդիամաքսի հետ զրույցում Ալեքսանդր Ռեւզինը շնորհակալություն է հայտնել «Ավրորա» նախաձեռնությանը` «այդպիսի հրաշալի վարպետության դաս կազմակերպելու համար»։ Նա նշել է, որ վարպետության դասին մասնակցել են տարբեր ոլորտների ու ժանրերի ներկայացուցիչներ, որոնք հետաքրքրված են եղել նոր գիտելիքների ձեռքբերմամբ:
«Ինձ շատ հաճելի էր հանդիպել այդ մարդկանց։ Ամեն դեպքում, այն ամենը, որ անում է «Ավրորան», չի կարող վատ լինել»,- ասել է նա։
«Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության միջոցառումների համակարգող Անի Մնացականյանը Մեդիամաքսին ասել է, որ իրենք ցանկանում էին հայտնաբերել այն բոլոր տաղանդները եւ ողջ ներուժը, որ ունեն երիտասարդ մասնագետները։
«Այստեղ շատ հետաքրքիր նախաձեռնություններ եւ միջոցառումներ կան։ Միջոցառումներ կազմակերպող գործակալությունների եւ արվեստագետների համար «Ավրորան» նոր մակարդակ սահմանեց։ Այս վարպետության դասը մեծ հնարավորություն էր մասնագետների համար, որոնք կարող են ինտեգրված լինել տարբեր միջոցառումների մեջ։ Երբ քննարկվում էր «Ավրորա» մրցանակաբաշխության գեղարվեստական բաղադրիչը, մեզ համար շատ կարեւոր էր, որ չդառնա տոնակատարություն, չնայած հյուրերը մարդասիրությունը փառաբանելու էին եկել։ Թե գեղարվեստական խորհուրդը, թե Ալեքսանդր Դավիդովիչը հասկացան այդ փիլիսոփայությունը եւ պրոֆեսիոնալ թիմով կարողացան դա իրականացնել։ Իսկապես, այդ մրցանակաբաշխությունից հետո նա ասելիք ունի հայ լսարանին»,- ասել է Անի Մնացականյանը:

Постановщик «Авроры» провел мастер-класс в Ереване
Ереван /Медиамакс/. Постановщик премии «Аврора» Александр Ревзин 10 декабря провел мастер-класс в Ереване.
В мастер-классе участвовали около 150 человек – эстрадные исполнители, телевизионные и театральные режиссеры, операторы, постановщики, специалисты по сценическому свету, агентства по организации мероприятий.
У участников была возможность задать свои вопросы, а в ходе практической части они показывали выступления и получали советы и замечания от Александра Ревзина.
В беседе с Медиамакс Александр Ревзин поблагодарил инициативу «Аврора» за «организацию такого замечательного мастер-класса». Он отметил, что в мероприятии участвовали представители разных сфер и жанров, заинтересованные в получении новых знаний.
«Было очень приятно встретиться с этими людьми. В любом случае, что бы ни делала «Аврора», это не может быть плохо», - сказал он.
Координатор мероприятий инициативы «Аврора» Ани Мнацаканян сказала Медиамакс, что мастер-класс преследовал цель раскрыть таланты и потенциал молодых армянских специалистов. «Здесь много интересных инициатив и мероприятий. «Аврора» установила новый уровень для агентств, организующих мероприятия и деятелей искусства. Этот мастер-класс стал большой возможностью для специалистов», - сказала она.