Սարգսյանն ու Միլլերը քննարկել են գազի գնագոյացման հարցը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ու «Գազպրոմ» վարչության նախագահ Ալեքսեյ Միլլերն այսօր Երեւանում քննարկել են գազաէներգետիկ ոլորտի հետ կապված հարցեր:
ՀՀ նախագահը եւ «Գազպրոմ» ընկերության նախագահը Եվրասիական տնտեսական միությանն անդամակցության համատեքստում անդրադարձել են ՀՀ բնական գազի առաքման ժամանակ գնագոյացման, մասնավորապես՝ գազի գնի իջեցումը սպառողներին ավելի հասանելի դարձնելու հարցին:
Ալեքսեյ Միլլերը Սերժ Սարգսյանին ներկայացրել է «Գազպրոմ Արմենիա» ընկերության միջոցով Հայաստանում «Գազպրոմ» ընկերության գործունեությունը, ներդրումները, առաջիկա ծրագրերը, որոնցում, նրա հավաստմամբ, կարեւոր տեղ են զբաղեցնում նաեւ սոցիալական ծրագրերը:

Саргсян и Миллер обсудили ценообразование на рынке газа
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян и глава правления ОАО «Газпром» Алексей Миллер сегодня в Ереване обсудили вопросы, касающиеся газовой и энергетической сфер.
Президент Армении и руководитель «Газпрома» в контексте членства страны в Евразийском экономическом союзе рассмотрели вопрос ценообразования в ходе поставок газа, в частности, возможность снижения стоимости газа, чтобы сделать ее более доступной для потребителей.
Алексей Миллер представил Сержу Саргсяну деятельность компании «Газпром» в Армении через компанию «Газпром Армения», инвестиции и планы компании на будущее, среди которых значительное место занимают социальные программы.