Հայաստանում մարդահամարի անցկանումը կարժենա մոտ $ 2 մլն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունն այսօր ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայությանը հատկացվել է 785 մլն 484 հազար դրամ`2011 թ. մարդահամարի նախապատրաստման աշխատանքների կազմակերպման համար
Մեդիամաքս-ը նշում է, որ կառավարությունն այս տարվա մայիսին հաստատել էր մարդահամարի հարցաշարը, որը բաղկացած է 5 բաժիններից եւ ներառում է 49 հարց:
Ազգային վիճակագրական ծառայության /ԱՎԾ/ մարդահամարի եւ ժողովրդագրության բաժնի պետ Կարինե Կոյումջյանն տարեսկզբին ասել էր, որ ի տարբերություն 2001թ. անցկացված մարդահամարի` 2011թ. մարդահամարի ծրագրում ընդգրկվել են գյուղատնտեսությանը վերաբերող հարցեր եւ ավելացվել են հարցեր տնային տնտեսության բնակության պայմանների վերաբերյալ:

Ереван/Медиамакс/. Правительство Армении выделило сегодня Национальной статистической службе (НСС) 785 млн 484 тыс. драмов (около $2 млн) на организационные работы по переписи населения, которая пройдет в октябре этого года.
Медиамакс отмечает, что в мае правительство утвердило анкету переписи, которая состоит из 5-ти разделов и 49 вопросов.
Начальник отдела демографии и переписи НСС Карине Коюмджян в начале года отмечала, что в отличие от переписи 2001 года, в программу переписи 2011г. добавлены вопросы, касающиеся сельского хозяйства и условий жилья.