ԱՆ. Ստացիոնար բուժումը շարունակում է 25 անձ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ՊՊԾ գնդի տարածքից հրազենային վնասվածքով երեկ երեկոյան «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել զինված խմբի երեք անդամ։
Նախարարությունում նշել են, որ համապատասխան բուժում ստանալուց հետո նրանք տեղափոխվել են Դատապարտյալների հիվանդանոց։
Երեկ նույն կենտրոն է ընդունվել հրազենային վնասվածքով մեկ ոստիկան, որը բուժում է ստանում բաժանմունքում։
«Հուլիսի 29-ին Խորենացի փողոցում եւ Սարի թաղում տեղի ունեցած միջադեպի հետեւանքով Երեւանի բժշկական կազմակերպություններ դիմածներից դուրս է գրվել եւս 5 տուժած։ Այս պահի դրությամբ հիվանդանոցային բուժումը շարունակում է 17 անձ, այդ թվում՝ 3 ոստիկան, 2 լրագրող։
Ընդհանուր առմամբ, հուլիսի 17-ից սկսված իրադարձությունների հետեւանքով հիվանդանոցային բուժումը շարունակում է 25 անձ, այդ թվում՝ 6 ոստիկան, 2 լրագրող, զինյալ խմբի 3 անդամ։ Վերակենդանացման բաժանմունքում է 5 անձ»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Минздрав: На стационарном лечении остаются 25 человек - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Министерство здравоохранения Армении сообщает, что накануне с огнестрельным ранением с территории полка ППС Полиции в медцентр «Эребуни» были доставлены трое членов вооруженной группы.
В министерстве отметили, что, получив соответствующее лечение, они были переведены в Больницу для осужденных.
Вчера в тот же центр с огнестрельным ранением был доставлен один служащий полиции, который проходит лечение в отделении.
«Были выписаны пятеро человек, которые пострадали в результате событий, произошедших 29 июля на улице Хоренаци в районе Сари таг, и обратились в различные медучреждения Еревана. На данный момент стационарное лечение продолжают получать 17 человек, в том числе 3 полицейских и двое журналистов.
В целом, с 17 июля в результате данных событий стационарное лечение продолжают получать 25 человек,  среди них 6 полицейских, двое журналистов и трое членов вооруженной группы. В отделении реанимации находятся пять человек», - говорится в сообщении.