ԱՆ. Ստացիոնար բուժումը շարունակում է 25 անձ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ՊՊԾ գնդի տարածքից հրազենային վնասվածքով երեկ երեկոյան «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել զինված խմբի երեք անդամ։
Նախարարությունում նշել են, որ համապատասխան բուժում ստանալուց հետո նրանք տեղափոխվել են Դատապարտյալների հիվանդանոց։
Երեկ նույն կենտրոն է ընդունվել հրազենային վնասվածքով մեկ ոստիկան, որը բուժում է ստանում բաժանմունքում։
«Հուլիսի 29-ին Խորենացի փողոցում եւ Սարի թաղում տեղի ունեցած միջադեպի հետեւանքով Երեւանի բժշկական կազմակերպություններ դիմածներից դուրս է գրվել եւս 5 տուժած։ Այս պահի դրությամբ հիվանդանոցային բուժումը շարունակում է 17 անձ, այդ թվում՝ 3 ոստիկան, 2 լրագրող։
Ընդհանուր առմամբ, հուլիսի 17-ից սկսված իրադարձությունների հետեւանքով հիվանդանոցային բուժումը շարունակում է 25 անձ, այդ թվում՝ 6 ոստիկան, 2 լրագրող, զինյալ խմբի 3 անդամ։ Վերակենդանացման բաժանմունքում է 5 անձ»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Yerevan/Mediamax/. Armenian Ministry of Healthcare informs that three members of "Sasna Tsrer” armed group were taken to "Erebuni” Medical Center with gunwounds last night.
Ministry of Healthcare noted that they were transferred to the Hospital for Convicts after receiving according treatment.
A police officer with a gunwound was admitted into the same medical center yesterday, he is currently being treated.
“Medical agencies of Yerevan discharged 5 people out of those who were injured during the incidents at Khorenatsi St and Sari Tagh neighbourhood on July 29. As of now, 17 people continue inpatient treatment, including 3 police officers and 2 journalists.
In total, 25 people, injured during the events beginning from July 17, continue inpatient treatment, including 6 police officers, 2 journalists, and 3 members of the armed group. There are 5 people in the intensive care unit,” the statement reads.