100 նվիրատու հնարավորություն ունի միանալու «Ավրորա» մրցանակին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: 100 նվիրատու հնարավորություն ունի միանալու «Ավրորա» համաշխարհային մարդասիրական մրցանակին՝ 7.000.000 ԱՄՆ դոլար նվիրաբերելով դժվարության մեջ գտնվող երեխաներին:
««Ավրորա» մրցանակով մենք՝ հայերս, մեր շնորհակալությունն ենք հայտնում աշխարհին, որ մեկ դար առաջ մեր ազգին օգնեց արժանապատիվ ապագա կառուցել: Այսօր աշխարհում միայն 100 նվիրատու ունի բացառիկ հնարավորություն միանալու երախտագիտության շղթային՝ 70.000-ական դոլար նվիրաբերելով Մերձավոր Արեւելքում ապրող երեխաների կրթաթոշակային ֆոնդին՝ նրանց տալով հնարավորություն սովորելու UWC (Աշխարհի միացյալ քոլեջներ) 14 քոլեջներից մեկում»,- «Մեդիամաքսին» ասաց 100 LIVES նախաձեռնության եւ «Ավրորա» համաշխարհային մարդասիրական մրցանակի համահիմնադիր Նուբար Աֆեյանը:
«Ավրորա» մրցանակը կշնորհվի ապրիլի 24-ին, Երեւանում: Դրան նախորդելու են երկօրյա միջոցառումներ՝ միջազգային կազմակերպությունների եւ բարձրաստիճան հյուրերի մասնակցությամբ: Մրցանակի Ընտրող հանձնաժողովի համանախագահներ Նոբելյան դափնեկիր Էլի Վիզելն ու հումանիստ եւ օսկարակիր դերասան Ջորջ Քլունին նույնպես ներկա կգտնվեն միջոցառումներին՝ ազդարարելով դափնեկրի անունը: Այս 100 նվիրատուները կմիանան երկօրյա միջոցառումներին՝ դառնալով համաշխարհային մարդասիրական շարժման մասնակից եւ իրենց ներդրումն ունենալով աշխարհը բարեփոխելու ջանքերին:
«Մերձավոր Արեւելքն այսօր դժվարին կացության մեջ է, եւ մենք պարտավոր ենք միանալ աշխարհին՝ հնարավորինս աջակցելու նրանց: Մենք երախտապարտ ենք Մերձավոր Արեւելքի ժողովուրդներին մեկ դար առաջ տեղահանված հայերին ապաստան տրամադրելու համար եւ վստահ ենք, որ այս մարդասիրական քայլին պատրաստ են միանալ շատերը»,- ավելացրեց Նուբար Աֆեյանը:
«Ավրորա» մրցանակը շնորհվում է Հայոց ցեղասպանությունը վերապրածների անունից եւ ի երախտագիտություն նրանց, ովքեր փրկության ձեռք մեկնեցին հայ ժողովրդին: Մրցանակին արժանանալու է այն հերոսը, որն անձնվիրաբար օգնում է մարդկանց այսօր:

100 доноров могут присоединиться к премии «Аврора» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. У 100 доноров есть возможность присоединиться к всемирной гуманитарной премии «Аврора», пожертвовав 7 млн долларов детям, оказавшимся в тяжелых условиях.
«Премией «Аврора» мы, армяне, выражаем свою благодарность миру за то, что сто лет назад нашему народу помогли построить достойное будущее. Сегодня только у 100 доноров по всему миру есть уникальная возможность присоединиться к цепочке благодарности, пожертвовав по 70 тыс. долларов в образовательный фонд для детей, живущих на Ближнем Востоке, предоставив им возможность учиться в одном из 14 колледжей сети UWC (United World Colleges)» - сказал Медиамакс соучредитель всемирной гуманитарной премии «Аврора» и инициативы 100LIVES Нубар Афеян.
Премия «Аврора» будет вручена 24 апреля в Ереване. Церемонии награждения будут предшествовать двухдневные мероприятия с участием международных организаций и высокопоставленных гостей. Сопредседатели отборочной комиссии премии – лауреат Нобелевской премии мира Эли Визель и гуманист, обладатель премии «Оскар» Джорж Клуни - также будут присутствовать на мероприятиях и объявят имя лауреата. 100 доноров присоединятся к двухдневным мероприятиям, став участниками всемирного гуманитарного движения и внеся свой вклад в усилия по изменению мира.
«Сегодня на Ближнем Востоке сложилось тяжелое положение, и мы обязаны присоединиться к миру и по возможности поддержать их. Мы благодарны народам Ближнего Востока, которые 100 лет назад предоставили изгнанным армянам пристанище, и уверены, что многие готовы присоединиться к этому гуманитарному шагу», - добавил Нубар Афеян.
Премия «Аврора» вручается от имени людей, переживших Геноцид армян в знак благодарности тем, кто в свое время протянул руку помощи армянскому народу. Премию получит герой, который самоотверженно помогает людям в наши дни.