Արմեն Գեւորգյանը նշանակվել է IDeA հիմնադրամի ղեկավար - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արմեն Գեւորգյանը դարձել է բարերար եւ գործարար Ռուբեն Վարդանյանի եւ նրա տիկնոջ՝ Վերոնիկա Զոնաբենդի կողմից հիմնված IDeA հիմնադրամի («Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ») նոր ղեկավարը:
«IDeA հիմնադրամն իրականացնում է լայնածավալ բարեգործական նախաձեռնություններ Հայաստանի, Արցախի եւ հայկական սփյուռքի համար, որոնք ուղղված են պայմանների ստեղծմանը հայ ժողովրդի արժանապատիվ ապագայի ապահովման համար: Մենք ունենք բազմաթիվ ծրագրեր, որոնք գտնվում են իրականացման տարբեր փուլերում, ինչպես նաեւ նոր գաղափարներ ու նախագծեր: Վստահ եմ, որ Արմեն Գեւորգյանն ունի բոլոր անհրաժեշտ որակները մեր ծրագրերը հետեւողականորեն կյանքի կոչելու համար», - ասել է Ռուբեն Վարդանյանը:
«Աշխատելով Հայաստանի կառավարությունում՝ ես համագործակցել եմ Ռուբեն Վարդանյանի եւ նրա գործընկերների հետ «Տաթեւի վերածնունդ» ծրագրի, UWC Dilijan College միջազգային դպրոցի կառուցման եւ բազմաթիվ այլ բարեգործական նախաձեռնությունների իրականացման շրջանակներում: Այդ ծրագրերը փոխակերպում են Հայաստանը՝ այն դարձնելով առավել հետաքրքիր արտաքին աշխարհի եւ ավելի հարմարավետ մեր երկրի քաղաքացիների համար: Ես ընդունել եմ IDeA հիմնադրամը ղեկավարելու առաջարկը, քանի որ այն ինձ թույլ կտա լավագույնս կիրառել գիտելիքներս ու փորձը Հայաստանի զարգացման գործում», - ասել է Արմեն Գեւորգյանը:
Արմեն Գեւորգյանն աշխատել է ՀՀ պետական կառավարման համակարգում 1997թ.-ից մինչեւ 2014թ՝ զբաղեցնելով ՀՀ վարչապետի օգնականի, ՀՀ նախագահի օգնականի, նախագահի առաջին օգնականի, նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի, տարածքային կառավարման նախարարի եւ ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնները:
IDeA-ն բարեգործական հիմնադրամ է՝ ստեղծված երկարաժամկետ ծրագրերի իրականացման համար, որոնք ազդեցություն կգործեն Հայաստանի ապագայի վրա եւ կօգնեն նրան գոյատեւման մոդելից անցում կատարել դեպի բարգավաճման մոդել:

Армен Геворгян назначен главой Фонда IDeA - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Армен Геворгян стал новым главой Фонда IDeA («Инициативы развития Армении»), основанного филантропом и предпринимателем Рубеном Варданяном и его супругой Вероникой Зонабенд.
«Фонд IDeA осуществляет масштабные благотворительные инициативы для Армении, Арцаха и армянской диаспоры, направленные на создание условий для обеспечения достойного будущего армянского народа. У нас много проектов, которые находятся на разных стадиях реализации, и немало новых идей и программ. Я уверен, что Армен Геворгян обладает необходимыми  качествами для последовательного воплощения наших проектов в жизнь», - сказал Рубен Варданян.
«Работая в правительстве Армении, я сотрудничал с Рубеном Варданяном и его партнерами в рамках проекта «Возрождение Татева», строительства международной школы UWC Dilijan College, реализации многих других благотворительных инициатив. Эти проекты меняют Армению, делая ее более интересной для внешнего мира и более комфортной для граждан нашей страны. Я согласился с предложением возглавить фонд IDeA, поскольку это позволит мне наилучшим образом использовать свои знания и опыт для участия в развитии Армении», - сказал Армен Геворгян.
Армен Геворгян работал в системе государственного управления Армении с 1997 по 2014 гг. В разные годы он занимал должности помощника премьер-министра Армении, помощника президента Армении, первого помощника президента, руководителя аппарата президента, секретаря Совета национальной безопасности Армении, министра территориального управления и вице-премьера Армении.
IDeA - благотворительный фонд, созданный для реализации долгосрочных проектов, которые окажут влияние на будущее Армении и помогут ей перейти от модели выживания к модели процветания.