«Ոսկե ծիրանի» օրերին «Նաիրի» կինոթատրոնը կրկին կգործի
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանյան փակված «Նաիրի» կինոթատրոնը կրկին կգործի «Ոսկե ծիրան» միջազգային փառատոնի օրերին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, այս մասին այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է փառատոնի տնօրեն, կինոռեժիսոր Հարություն Խաչատրյանը: Նա ասել է, որ որոշումը կայացվել է կինոթատրոնի սեփականատիրոջ հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն:
«Փառատոնը զարգանում է, իսկ կինոթատրոնների քանակը` պակասում: Սա ողբերգական իրավիճակ է, սակայն ամեն ինչ կախված է փողից», - ասել է նա` նշելով, որ «Նաիրի» կինոթատրոնի մշտական վարձակալման համար անհրաժեշտ է ամսական 2-3 մլն դրամ վճարել:
Հարություն Խաչատրյանի խոսքերով` փառատոնը իր կինոթատրոնն ունենալու կարիքն է զգում: Նա նշել է, որ Երևանի քաղաքապետարանը պատրաստ է տրամադրել Սպենդիարյանի անվան դպրոցը փառատոնի համար, սակայն էական ներդրումներ են հարկավոր դպրոցի տեխնիկական վերազինման համար:

Yerevan/Mediamax/. Yerevan "Nairi” Cinema Theatre, which was closed, will start functioning again during the days of "Golden Apricot” International Film Festival.
Mediamax reports that Director of the Festival, Movie Director Harutyun Khachatryan said this at a news conference today. He said that the decision was made according to the agreement, reached with the owner of the Cinema Theatre building.
“The Festival develops and the number of Cinema Theatres reduces. This is a tragic situation, however, everything hinges on money”, he said, noting that in order to rent “Nairi” Cinema Theatre constantly, AMD 2-3mln is necessary every month.
According to Harutyun Khachatryan, the Festival has long needed its own cinema theatre. He noted that Yerevan City Administration is ready to provide the hall of the school after Spendiaryan for the festival; however, significant investments are required for its technical reequipment.