«Ոսկե ծիրանի» օրերին «Նաիրի» կինոթատրոնը կրկին կգործի
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանյան փակված «Նաիրի» կինոթատրոնը կրկին կգործի «Ոսկե ծիրան» միջազգային փառատոնի օրերին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, այս մասին այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է փառատոնի տնօրեն, կինոռեժիսոր Հարություն Խաչատրյանը: Նա ասել է, որ որոշումը կայացվել է կինոթատրոնի սեփականատիրոջ հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն:
«Փառատոնը զարգանում է, իսկ կինոթատրոնների քանակը` պակասում: Սա ողբերգական իրավիճակ է, սակայն ամեն ինչ կախված է փողից», - ասել է նա` նշելով, որ «Նաիրի» կինոթատրոնի մշտական վարձակալման համար անհրաժեշտ է ամսական 2-3 մլն դրամ վճարել:
Հարություն Խաչատրյանի խոսքերով` փառատոնը իր կինոթատրոնն ունենալու կարիքն է զգում: Նա նշել է, որ Երևանի քաղաքապետարանը պատրաստ է տրամադրել Սպենդիարյանի անվան դպրոցը փառատոնի համար, սակայն էական ներդրումներ են հարկավոր դպրոցի տեխնիկական վերազինման համար:

Кинотеатр «Наири» будет вновь задействован в дни «Золотого абрикоса»
Ереван/Медиамакс/. Закрытый ереванский кинотеатр «Наири» будет вновь задействован в дни международного кинофестиваля «Золотой абрикос».
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня на пресс-конференции сказал директор фестиваля, кинорежиссер Арутюн Хачатрян. Он сказал, что решение было принято согласно договоренности, достигнутой с собственником здания кинотеатра.
«Фестиваль развивается, а число кинотеатров сокращается. Это трагическая ситуация, однако, все упирается в деньги», - сказал он, отметив, что аренды кинотеатра «Наири» на постоянной основе необходимо ежемесячно выделять 2-3 млн драмов.
По словам Арутюна Хачатряна, фестиваль давно нуждается в собственном кинотеатре. Он отметил, что мэрия Еревана готова предоставить фестивалю зал школы им. Спендиаряна, однако для его технического переоснащения нужны существенные инвестиции.