Ալիեւը հետեւում է «ռեւանշիստական տրամադրություններին Հայաստանում» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը ասել է, որ «Բաքուն ուշադիր հետեւում է հայաստանյան գործընթացներին, այդ թվում՝ ռեւանշիստական տրամադրություններին»:
Ինչպես հայտնում է Անադոլու գործակալությունը, Քելբաջարի շրջան կատարած այցի ժամանակ Իլհամ Ալիեւը հայտարարել է, որ «եթե Երեւանը շարունակի Ադրբեջանի հետ երկխոսությունը ձգձգելու հին մարտավարությունը, այդ թվում՝ սահմանազատման եւ սահմագծման հարցում, ապա Հայաստանն ինքն ի վերջո կդառնա պարտվող կողմ»։
«Երեւանում պնդում էին, որ Ադրբեջանը երբեք չի կարողանա զենքի ուժով վերադարձնել իր հողերը։ Նրանք հույս էին դնում օկուպացիայի 30 տարիների ընթացքում կառուցված պաշտպանական գծի եւ ինժեներական կառույցների վրա։ Բացի այդ, տեղանքի պայմանները մեր կողմից չէին։ Սակայն մենք քանդեցինք այս միֆը՝ ցույց տալով, որ կամքի ուժը, ժողովրդի ու իշխանության միասնությունը, ինչպես նաեւ զինվորականների հայրենասիրությունը մի բան է, որին ոչինչ չի կարող դիմակայել։ Հայաստանում ռեւանշիստները պետք է գիտակցեն, թե ինչին են բախվելու»,- ասել է Ալիեւը։

Алиев отслеживает «реваншистские настроения в Армении» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что «в Баку внимательно отслеживают процессы в Армении, в том числе реваншистские настроения».
Как сообщает Анатолийское агентство, в ходе визита в Кельбаджарский район Ильхам Алиев заявил, что «если Ереван продолжит старую тактику затягивания диалога с Азербайджаном, в том числе - в вопросе делимитации и демаркации границы, то проигравшей стороной в итоге окажется сама Армения».
«В Ереване утверждали, что Азербайджан никогда не сможет вернуть свои земли силой оружия. Надеялись на линию обороны и инженерные сооружения, построенные за 30 лет оккупации. Кроме того, условия местности были не на нашей стороне. Но мы разрушили этот миф, продемонстрировав, что сила воли, единство народа и власти, а также патриотизм военных - то, перед чем не сможет ничего противостоять. Реваншисты в Армении должны осознать, с чем им придется столкнуться», - сказал Алиев.