Փաշինյան․«Ադրբեջանը սխալ էր, մենք՝ ճիշտ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների վերջին հայտարարությունը կառուցողական էր։
«Հայտարարությունը համապատասխանում էր մեր՝ բանակցային գործընթացը վերականգնելու կամ շարունակելու պատկերացումներին։ Բանակցային գործընթացում մենք ունենք սկզբունքներ, բայց դրանք նախապայման չենք համարում: Նախապայման ունի Ադրբեջանը, որն ասում է, որ Ղարաբաղը պետք է լինի բացառապես Ադրբեջանի կազմում»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը Ազգային Ժողովում։
«Հուլիսյան մարտերը փոխեցին հետեւյալ տրամաբանությունը՝ մենք ասում էինք, որ Հայաստանի եւ Արցախի հետ չի կարելի խոսել ուժի լեզվով, Ադրբեջանն ասում էր, որ 24 ժամվա ընթացքում իրենք ուժով կլուծեն Ղարաբաղի հարցը։ Պարզվեց՝ Ադրբեջանը սխալ էր, մենք՝ ճիշտ»,- ասել է վարչապետը։

Pashinyan: “Azerbaijan was wrong and we were right” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has said that the latest statement of OSCE Minsk Group co-chairs was constructive.
“The statement is in line with our views on renewal or continuation of the peace talks. We have principles in the negotiations but we do not impose them as pre-conditions. It is Azerbaijan that has pre-conditions, saying that Karabakh can only be part of Azerbaijan,” Pashinyan said, addressing the parliament.
“The July clashes have changed the following routine: we said Armenia and Artsakh would not be talked to in the language of force and Azerbaijan said it would settle the Karabakh conflict with force in 24 hours. As we can see, Azerbaijan was wrong and we were right,” said Pashinyan.