Վիրահայերը կհանդիպեն «Պետական լեզվի մասին» օրինագծի հեղինակներին
Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Ուսուպաշվիլին հանդիպել է հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսի հատուկ թղթակիցը, փետրվարի 9-ին խորհրդարանի թբիլիսյան շենքում կայացած հանդիպման մեկնարկին Դավիթ Ուսուպաշվիլին ասել է, որ քաղաքացիական հասարակության հայ ներկայացուցիչները «հյուրեր չեն, քանի որ նրանք Վրաստանի քաղաքացիներ են»:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ինքնակառավարման եւ աշխատանքային միգրացիային վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ երկքաղաքացիության հարցին. ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ ջավախահայերը որոշակի խնդիրներ ունեն այդ հարցի հետ կապված:
Դավիթ Ուսուպաշվիլին նաեւ խոստացել է առանձին հանդիպում կազմակերպել  «Պետական լեզվի մասին» օրինագծի հեղինակների հետ՝ առկա հարցերը քննարկելու համար:
Վրաստանի խորհրդարանի նախագահը պետք է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամաներ փետրվարի 1-ին, սակայն նրա հիվանդության պատճառով այցը հետաձգվեց մինչ փետրվարի կեսը:

Армяне Грузии встретятся с авторами законопроекта «О государственном языке»
Ереван /Медиамакс/. Председатель парламента Грузии Давид Усупашвили встретился с представителями армянской диаспоры.
Как сообщает собкор Медиамакс, открывая 9 февраля встречу в тбилисском здании парламента, Давид Усупашвили сказал, что представители гражданского общества армянской национальности «не являются гостями, так как они - граждане Грузии».
На встрече обсуждались законопроекты о самоуправлении, трудовой миграции.
Также речь зашла о двойном гражданстве - ранее сообщалось, что армяне Самцхе-Джавахети испытывают определенные сложности в связи с этим вопросом.
Давид Усупашвили пообещал устроить отдельную встречу с авторами законопроекта «О государственном языке», чтобы детальнее обсудить все актуальные вопросы.
Спикер грузинского парламента должен был посетить Армению с официальным визитом 1 февраля, однако в связи с болезнью Давида Усупашвили визит был отложен до середины февраля.