Վիրահայերը կհանդիպեն «Պետական լեզվի մասին» օրինագծի հեղինակներին
Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Ուսուպաշվիլին հանդիպել է հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսի հատուկ թղթակիցը, փետրվարի 9-ին խորհրդարանի թբիլիսյան շենքում կայացած հանդիպման մեկնարկին Դավիթ Ուսուպաշվիլին ասել է, որ քաղաքացիական հասարակության հայ ներկայացուցիչները «հյուրեր չեն, քանի որ նրանք Վրաստանի քաղաքացիներ են»:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ինքնակառավարման եւ աշխատանքային միգրացիային վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ երկքաղաքացիության հարցին. ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ ջավախահայերը որոշակի խնդիրներ ունեն այդ հարցի հետ կապված:
Դավիթ Ուսուպաշվիլին նաեւ խոստացել է առանձին հանդիպում կազմակերպել  «Պետական լեզվի մասին» օրինագծի հեղինակների հետ՝ առկա հարցերը քննարկելու համար:
Վրաստանի խորհրդարանի նախագահը պետք է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամաներ փետրվարի 1-ին, սակայն նրա հիվանդության պատճառով այցը հետաձգվեց մինչ փետրվարի կեսը:

Armenians in Georgia to meet with authors of “State Language” draft law
Yerevan /Mediamax/. Speaker of Georgian Parliament Davit Usupashvili met with the representatives of the Armenian Diaspora.
Opening the meeting at the Parliament’s building in Tbilisi on February 9, Davit Usupashvili said that the civil society’s representatives of Armenian descent “are not guests but citizens of Georgia”, Mediamax reports.
Draft laws on labor migration and self-government were discussed at the meeting.
Dual citizenship was also touched upon – it was earlier reported that Samtskhe-Javakheti Armenians face certain difficulties with this issue.
Davit Usupashvili promised to arrange a separate meeting with the authors of draft law on “State Language” in order to have detailed discussion of relevant issues.
The Speaker of the Georgian Parliament was to pay an official visit to Armenia on February 1, however, the visit was deferred until mid-February.