ԲՀԿ անդամը Եվրոպան «անբարոյական» է անվանել
Երեւան: Մեդիամաքս: "Բարգավաճ Հայաստան” կուսակցության անդամ, նախկին պատգամավոր Վարդան Բոստանջյանն այսօր կարծիք է հայտնել, որ Եվրոպան, համասեռամոլների ամուսնություններ թույլ տալով, անբարոյական արժեքներ է քարոզում:
Այս մեջբերմամբ Բոստանջյանը հակադարձվել է իր հետ միասին ասուլիսին մասնակցող՝ Հայաստանի կենտրոնական բանկի նախկին նախագահ Բագրատ Ասատրյանի այն դիտարկմանը, որ Հայաստանի ապագան Եվրամիության կազմում է:
Ասուլիսը վերաճել է բուռն բանավեճի, որին միացել են լրագրողները, նրնացից շատերը՝ եւս քննադատելով եվրոպական արժեքները:
«Եթե դուք այսքան երիտասարդ եք ու նման կարծիքի եք, ուրեմն դուք այս ռեժիմի արժանի պտուղներ եք ու դժգոգելու տեղ չունեք»,- ասել է լրագրողներին ԿԲ նախկին նախագահը:

Член ППА назвал Европу “безнравственной”
Ереван/Медиамакс/. Член партии “Процветающая Армения”, экс-депутат Вардан Бостанджян выразил сегодня мнение, что, позволив однополые браки, Европа проповедует безнравственные ценности.
Таким образом Бостанджян возразил участвующему с ним вместе в пресс-конференции председателю Центрального банка Армении Баграту Асатряну, заявившему, что будущее Армении – в составе Евросоюза.
После этого пресс-конференция переросла в жаркие дебаты, к которой подключились журналисты, многие из которых также осудили европейские ценности.
“Если вы молоды и придерживаетесь подобных взглядов, значит, вы достойные плоды этого режима и не должны жаловаться”,- сказал журналистам экс-председатель ЦБ.