«Քաղաքական կոռեկտությունը» Բաքվի նկատմամբ դարձավ Ադրբեջանի «ցինիկ պահելաձեւի պատճառը», ասել է Սերժ Սարգսյանը - Mediamax.am
3196 դիտում
«Քաղաքական կոռեկտությունը» Բաքվի նկատմամբ դարձավ Ադրբեջանի «ցինիկ պահելաձեւի պատճառը», ասել է Սերժ Սարգսյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ «Հունգարիայի կառավարության քայլն անընդունելի էր»:
Մեկնաբանելով Հունգարիայի կողմից Ռամիլ Սաֆարովի փոխանցումը Ադրբեջանին, Սերժ Սարգսյանը շեշտել է, որ հայկական կողմը բազմիցս խոսել էր այն մասին, որ արտահանձման պարագայում մարդասպանը չի շարունակի կրել իր պատիժը Ադրբեջանում:
«Ստեղծված իրավիճակում որեւէ մեկը բարոյական իրավունք չունի լռել կատարվածի մասին», - ասել է ՀՀ նախագահը: Նա շեշտել է, որ հենց «քաղաքական կոռեկտությունը» Բաքվի նկատմամբ դարձավ Ադրբեջանի «ցինիկ պահելաձեւի պատճառը»:
«Տարբեր առիթներով մենք զգուշացնում էինք մեր գործընկերներին, որ միակողմանի եւ ԼՂ հակամարտության էությունը խեղաթյուրող ձեւակերպումները պաշտոնական փաստաթղթերում վտանգավոր են առաջին հերթին այն պատճառով, որ նպաստում են Ադրբեջանի ապակառուցողական դիրքորոշման կարծրացմանը», - նշել է ՀՀ նախագահը:

Именно «политкорректность» по отношению к Баку стала причиной «циничного поведения» Азербайджана, сказал Серж Саргсян - Mediamax.am
3191 просмотров
Именно «политкорректность» по отношению к Баку стала причиной «циничного поведения» Азербайджана, сказал Серж Саргсян
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян заявил, что «шаг правительства Венгрии, выдавшего Рамиля Сафарова Азербайджану, неприемлем».
Комментируя передачу Сафарова Венгрией Азербайджану, Серж Саргсян подчеркнул, что армянская сторона не раз говорила о том, что в случае экстрадиции убийца не будет отбывать наказание в Азербайджане.
«В создавшейся ситуации ни у кого нет морального права молчать о случившемся», -сказал президент Армении. Он отметил, что именно «политическая корректность» по отношению к Баку стала причиной «циничного поведения» Азербайджана.
«По разным поводам мы предупреждали наших коллег, что односторонние и искажающие суть нагорно-Карабахского конфликта формулировки в официальных документах опасны - в первую очередь, по той причине, что содействуют укреплению неконструктивной позиции Азербайджана», - отметил президент Армении.