«Քաղաքական կոռեկտությունը» Բաքվի նկատմամբ դարձավ Ադրբեջանի «ցինիկ պահելաձեւի պատճառը», ասել է Սերժ Սարգսյանը - Mediamax.am
3196 դիտում
«Քաղաքական կոռեկտությունը» Բաքվի նկատմամբ դարձավ Ադրբեջանի «ցինիկ պահելաձեւի պատճառը», ասել է Սերժ Սարգսյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ «Հունգարիայի կառավարության քայլն անընդունելի էր»:
Մեկնաբանելով Հունգարիայի կողմից Ռամիլ Սաֆարովի փոխանցումը Ադրբեջանին, Սերժ Սարգսյանը շեշտել է, որ հայկական կողմը բազմիցս խոսել էր այն մասին, որ արտահանձման պարագայում մարդասպանը չի շարունակի կրել իր պատիժը Ադրբեջանում:
«Ստեղծված իրավիճակում որեւէ մեկը բարոյական իրավունք չունի լռել կատարվածի մասին», - ասել է ՀՀ նախագահը: Նա շեշտել է, որ հենց «քաղաքական կոռեկտությունը» Բաքվի նկատմամբ դարձավ Ադրբեջանի «ցինիկ պահելաձեւի պատճառը»:
«Տարբեր առիթներով մենք զգուշացնում էինք մեր գործընկերներին, որ միակողմանի եւ ԼՂ հակամարտության էությունը խեղաթյուրող ձեւակերպումները պաշտոնական փաստաթղթերում վտանգավոր են առաջին հերթին այն պատճառով, որ նպաստում են Ադրբեջանի ապակառուցողական դիրքորոշման կարծրացմանը», - նշել է ՀՀ նախագահը:

Serzh Sargsyan: “Political correctness” towards Baku became the reason for Azerbaijan’s “cynical behavior”
Yerevan/Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsyan said that "the step by the Hungarian government that has extradited Ramil Safarov to Azerbaijan is unacceptable”.
Commenting on Hungary’s transfer of Ramil Safarov to Azerbaijan, Serzh Sargsyan said that the Armenian side has frequently stated that in case of extradition the murderer will not serve his sentence in Azerbaijan.
“In this situation no one has the moral right to remain silent about what has happened,” the President said, noting that “the political correctness” towards Baku became the reason for Azerbaijan’s “cynical behavior”.
“On various occasions we have always warned our colleagues that statements in official documents distorting the essence of the Nagorno Karabakh conflict are very dangerous, first of all because  they promote the strengthening of Azerbaijan’s destructive position,” the President concluded.