Սահմանադրության նախագիծը պետք է «պատրաստ լինի մինչեւ ընտրությունները» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանն այսօր ասել է, որ «ներկա փուլում խնդիրը ոչ թե նոր հայեցակարգի, այլ Սահմանադրության նոր տեքստի մշակումն է»:
«Այս պահին աշխատանքներն այդ ուղղությամբ կատարվում են:
Նախորդ տարիներին փորձեր եղել են Սահմանադրության նոր նախագծի հայեցակարգերի մշակման, եւ դրանք, ըստ էության, մշակված են:
Պետք է ամեն ինչ անել, որ Սահմանադրության նախագծի տեքստը պատրաստ լինի մինչեւ 2026 թվականի ընտրությունները»,- լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է Սրբուհի Գալյանը:
Նա նշել է, որ նոր Սահմանադրության մեջ կառավարման համակարգի փոփոխություն նախատեսված չէ։
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փետրվարի 19-ին ասել էր, որ անհրաժեշտ է հանրաքվեով նոր Սահմանադրություն ընդունել:

Draft constitution must be “ready before the elections” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Minister of Justice Srbuhi Galyan said today that "at the current stage, the issue is not developing a new concept, but having a new text for the Constitution.”
“Work is already underway in this direction. In previous years, there have been attempts to develop concepts for a new Constitution, and they have, in fact, been developed.
We must do everything possible to ensure that the text for the draft Constitution is ready before the 2026 elections,” she told reporters during a briefing.
Galyan noted that the new Constitution will not introduce any changes to the system of government.
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said on February 19 that a new Constitution must be adopted through a referendum.