Միրզոյան. Սահմանադրության փոփոխության հարց բանակցային օրակարգում չկա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանի Սահմանադրության փոփոխության հարցը Երեւանի եւ Բաքվի բանակցությունների օրակարգի մաս չի հանդիսանում:
Ելույթ ունենալով Ազգային Ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում, նախարարը հիշեցրել է, որ կառավարությունը Հայաստանի Սահմանադրության փոփոխության մասին խոսել է դեռ 2018 թվականից:
Այնուհանդերձ, նկատել է Արարատ Միրզոյանը, երկու կողմերն էլ միմյանց հիմնական օրենքներում խոչընդոտներ են տեսնում կայուն խաղաղության ամրագրման համար:
Խոսելով սահմանազատման գործընթացի մասին, ԱԳ նախարարն ասել է, որ այն պետք է ընթանա «անխոցելի իրավական հիմքով փաստաթղթերի հիման վրա»:

Mirzoyan: Constitutional amendments not on the negotiation agenda - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan said today that the issue of amending Armenia’s Constitution is not part of negotiation agenda between Yerevan and Baku.
Speaking at the joint session of the standing committees of Armenia’s National Assembly, the minister reminded that the government has been talking about amending Armenia’s Constitution since 2018.
However, Ararat Mirzoyan noted that both sides see obstacles in each other’s fundamental laws to establishing a sustainable peace.
Speaking about the border demarcation process, the foreign minister said that it should proceed “based on documents having an invulnerable legal basis.”