Միրզոյան. Սահմանադրության փոփոխության հարց բանակցային օրակարգում չկա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանի Սահմանադրության փոփոխության հարցը Երեւանի եւ Բաքվի բանակցությունների օրակարգի մաս չի հանդիսանում:
Ելույթ ունենալով Ազգային Ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում, նախարարը հիշեցրել է, որ կառավարությունը Հայաստանի Սահմանադրության փոփոխության մասին խոսել է դեռ 2018 թվականից:
Այնուհանդերձ, նկատել է Արարատ Միրզոյանը, երկու կողմերն էլ միմյանց հիմնական օրենքներում խոչընդոտներ են տեսնում կայուն խաղաղության ամրագրման համար:
Խոսելով սահմանազատման գործընթացի մասին, ԱԳ նախարարն ասել է, որ այն պետք է ընթանա «անխոցելի իրավական հիմքով փաստաթղթերի հիման վրա»:

Мирзоян։ В повестке переговоров нет вопроса об изменении Конституции - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян заявил сегодня, что в повестке переговоров между Ереваном и Баку нет вопроса об изменении Конституции Армении.
Выступая на совместном заседании постоянных комиссий парламента, министр напомнил, что правительство говорит о внесении изменений в Конституцию Армении начиная с 2018 года.
Вместе с тем, отметил Арарат Мирзоян, обе стороны рассматривают основные законы друг друга как препятствия на пути установления стабильного мира.
Говоря о процессе делимитации границы, глава МИД заявил, что он должен идти «на основе документов, имеющих незыблемую правовую основу».