ԱԽ քարտուղար. Հայաստանը դիվերսիֆիկացնում է իր անվտանգությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն այսօր ասել է, որ «սպառազինությունը, որն Ադրբեջանը ձեռք է բերում, ընդհանուր առմամբ, տարածաշրջանը կայունացնելու համար չէ»:
«Մենք առաջարկել ենք, որպեսզի սպառազինության վերահսկման մեխանիզմներ ունենանք, որովհետեւ կարծում ենք, որ այդ վերահսկումը կարող է տարածաշրջանում կայունության եւ երկարատեւ խաղաղության հաստատման գործընթաց լինել: Մենք շարժվում ենք այս օրակարգով»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է ԱԽ քարտուղարը:
Նա նշել է, որ Հայաստանը դիվերսիֆիկացնում է իր անվտանգությունը եւ արտաքին քաղաքականությունը:
«Մենք դա անում ենք շատ բաց: Հայաստանի դիվերսիֆիկացիան ներառում է ոչ միայն Արեւմուտքը, այլեւ՝ Հնդկաստանն ու այլ երկրներ»,- ասել է ԱԽ քարտուղարը:

Секретарь Совбеза: Армения диверсифицирует свою безопасность - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян заявил сегодня, что «вооружения, которые приобретает Азербайджан, в целом не направлены на стабилизацию региона».
«Мы предложили установить механизмы контроля над вооружениями, поскольку считаем, что этот контроль может стать процессом, ведущим к стабильности и долгосрочному миру в регионе. Мы движемся согласно данной повестке»,- сказал секретарь СБ в беседе с журналистами.
Он отметил, что Армения диверсифицирует свою безопасность и внешнюю политику.
«Мы делаем это очень открыто. Диверсификация Армении включает не только Запад, но и Индию и другие страны»,- сказал секретарь Совбеза.