ԱԽ քարտուղար. Հայաստանը դիվերսիֆիկացնում է իր անվտանգությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն այսօր ասել է, որ «սպառազինությունը, որն Ադրբեջանը ձեռք է բերում, ընդհանուր առմամբ, տարածաշրջանը կայունացնելու համար չէ»:
«Մենք առաջարկել ենք, որպեսզի սպառազինության վերահսկման մեխանիզմներ ունենանք, որովհետեւ կարծում ենք, որ այդ վերահսկումը կարող է տարածաշրջանում կայունության եւ երկարատեւ խաղաղության հաստատման գործընթաց լինել: Մենք շարժվում ենք այս օրակարգով»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է ԱԽ քարտուղարը:
Նա նշել է, որ Հայաստանը դիվերսիֆիկացնում է իր անվտանգությունը եւ արտաքին քաղաքականությունը:
«Մենք դա անում ենք շատ բաց: Հայաստանի դիվերսիֆիկացիան ներառում է ոչ միայն Արեւմուտքը, այլեւ՝ Հնդկաստանն ու այլ երկրներ»,- ասել է ԱԽ քարտուղարը:

SCS: Armenia diversifies its security
Yerevan /Mediamax/. Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan said today that "the weapon Azerbaijan acquires is not for establishing stability in the region.”
“We proposed to have weapon control mechanisms, as we believe that this control can be a process of establishing stability and durable peace in the region. We are moving according to this agenda,” the Security Council Secretary said, speaking to reporters.
He noted that Armenia is diversifying its security and foreign policy.
“We do it very openly. Armenia’s diversification includes not only the West, but also India and other countries,” Grigoryan noted.