Փաշինյանն Ադրբեջանի գործողությունները ահաբեկչություն է որակել - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ահաբեկչություն է որակել Արցախում ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի գործողությունները:
Կառավարությունից հայտնում են, որ մարտի 6-ին ընդունելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ֆրանսիացի համանախագահ Բրիս Ռոքֆոյին, վարչապետն ասել է, որ գրեթե երեք ամիս շարունակ Լաչինի միջանցքի արգելափակման եւ Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար աղետ ստեղծելուն ուղղված գործողություններին զուգահեռ Ադրբեջանը շարունակում է Արցախի հայ բնակչության ահաբեկման գործողությունները՝ էթնիկ զտումներ իրականացնելու վերջնական նպատակով:
Փաշինյանը հավելել է, որ ստեղծված պայմաններում Լաչինի միջանցք եւ Լեռնային Ղարաբաղ միջազգային փաստահավաք խումբ գործուղելը դառնում է «կենսական անհրաժեշտություն»:

Пашинян назвал действия Азербайджана «терроризмом» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян назвал действия азербайджанской диверсионной группы в Арцахе «терроризмом».
Пресс-служба правительства сообщила, что, принимая 6 марта французского сопредседателя Минской группы ОБСЕ Бриса Рокфо, премьер-министр заявил, что параллельно с блокированием Лачинского коридора на протяжении почти трех месяцев и действиями, направленными на создание гуманитарной катастрофы в Нагорном Карабахе, Азербайджан продолжает терроризировать армянское население Арцаха с конечной целью осуществления этнических чисток.
Пашинян добавил, что в сложившихся реалиях направление международной группы по установлению фактов в Лачинский коридор и Нагорный Карабах становится «жизненной необходимостью».