Փաշինյանը ԵԽ գլխավոր քարտուղարին է ներկայացրել «խաղաղության օրակարգը» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Եվրոպայի խորհրդի Գլխավոր քարտուղար Մարիա Պեյչինովիչ Բուրիչի հետ հանդիպմանն անդրադարձել է Ադրբեջանում մինչ օրս պահվող հայ ռազմագերիների, պատանդների եւ այլ քաղաքացիական անձանց վերադարձի խնդրին, որի ուղղությամբ կառավարությունը սերտորեն աշխատում է ՄԻԵԴ-ի հետ:
Կառավարությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել Հայաստանի ներքին ու արտաքին քաղաքական իրավիճակի, տարածաշրջանային եւ միջազգային անվտանգության մարտահրավերների շուրջ:
Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է ՀՀ դիրքորոշումները հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանազատման եւ սահմանագծման, սահմանային անվտանգության հանձնաժողովի գործունեության, խաղաղության օրակարգի շուրջ եւ կարեւորել միջազգային գործընկերների հասցեական արձագանքը տարածաշրջանային կայունությունը խաթարող սադրիչ հայտարարություններին ու գործողություններին:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan at the meeting with the Secretary General of the Council of Europe Marija Pejčinović Burić in Yerevan today referred to the issue of return of Armenian prisoners of war and other detainees held in Azerbaijan till now. He said that the Armenian government is closely working with the ECHR in that direction.
Government’s press service reports that during the meeting the interlocutors exchanged views on Armenia’s domestic and foreign policy situation, regional and international security challenges.
Nikol Pashinyan presented Armenia’s positions on the demarcation and delimitation of the Armenian-Azerbaijani border, the activities of the Delimitation and Border Security Commission, the peace agenda and highlighted the targeted response of international partners to provocative statements and actions that undermine the regional stability.