Արմեն Սարգսյան. Քաղաքական պայքարը չպետք է վերածվի առճակատման - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդես է եկել հայտարարությամբ 2008 թվականի մարտի 1-ի դեպքերի տարելիցի կապակցությամբ՝ նշելով, որ «քաղաքական պայքարը չպետք է դուրս գա օրինականության շրջանակից, չպետք է տանի ցնցումների եւ անկայունության»:
Նրա խոսքով՝ հակասությունները չպետք է վերածվեն անհանդուրժողականության, փոխադարձ ատելության մթնոլորտի, առավել եւս՝ առճակատման եւ պառակտման:
«2008 թ.-ի մարտի 1-ին տեղի ունեցած դեպքերը, որոնց հետեւանքով ունեցանք անմեղ զոհեր, ցավ են բոլորիս համար: Ես կրկին բոլորին կոչ եմ անում հանդուրժողականության եւ համերաշխության: Մենք միասնությա՛ն եւ համերաշխությա՛ն կարիքն ունենք: Հատկապես այսօր համախմբվածությունը եւ հանդուրժողականությունը կենսական են մեր պետության ու ժողովրդի համար»,- ասել է Արմեն Սարգսյանը:

Президент Армении: Политическая борьба не должна приводить к потрясениям - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армен Саргсян выступил сегодня с обращением по случаю годовщины событий 1 марта 2008 года, отметив, что «политическая борьба не должна выходить за рамки законности, приводить к потрясениям и нестабильности».
По его словам, противоречия не должны перерастать в атмосферу нетерпимости и взаимной ненависти.
«События 1 марта 2008 года, вследствие которых у нас были невинные жертвы, боль для всех нас. Я еще раз призываю всех проявить терпимость и солидарность. Мы нуждаемся в единстве и солидарности. Особенно сегодня единство и толерантность жизненно важны для нашего государства и народа», - сказал Армен Саргсян.