ՌԴ, ԱՄՆ-ի եւ Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարները հայտարարություն կանեն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանը, ԱՄՆ-ը եւ Ֆրանսիան նախապատրաստում են արտաքին գործերի նախարարների համատեղ հայտարարություն Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակի վերաբերյալ:
Այս մասին ասել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
«Բայց, իհարկե, հիմա պետք է մտածել ոչ միայն հայտարարությունների, այլեւ կոնկրետ քայլերի մասին, որոնք կարելի է ձեռնարկել արյունահեղությունը դադարեցնելու եւ բանակցություններին վերադառնալու համար», - ասել է նա:
Ինչպես նշել է Լավրովը, Ռուսաստանը պահպանում է կապը Հայաստանի եւ Ադրբեջանի հետ, ինչպես նաեւ քննարկում է Լեռնային Ղարաբաղի խնդիրն այլ պետությունների, մասնավորապես, Թուրքիայի եւ Իրանի հետ:

Главы МИД России, США и Франции готовят совместное заявление - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Россия, США и Франция готовят совместное заявление министров иностранных дел о ситуации вокруг Нагорного Карабаха.
Об этом сообщил глава МИД РФ Сергей Лавров, сообщает ТАСС.
«Но, конечно, надо думать не только о заявлениях, а о тех конкретных шагах, которые можно предпринять для прекращения кровопролития и возвращения ситуации в русло переговоров», - сказал министр.
Как отметил Лавров, Россия поддерживает контакты с Арменией и Азербайджаном, а также обсуждает тему Нагорного Карабаха с другими государствами, в частности с Турцией и Ираном.