Արթուր Վանեցյանը կոչ արեց «պղտոր ջրում ձուկ չորսալ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 16-ին Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պաշտոնից ազատված Արթուր Վանեցյանն այսօր ասել է, որ առայժմ անհրաժեշտություն չի տեսնում մեկնաբանել իր հրաժարականի տեքստը:
Զրուցելով լրագրողների հետ, նա ասել է, որ եթե ապագայում նման անհրաժեշտություն առաջանա, ինքը հանդես կգա մեկնաբանություններով:
Արթուր Վանեցյանը կոչ է արել «պղտոր ջրում ձուկ չորսալ» եւ չփորձել իրեն «ներքաշել խաղերի մեջ»:
ԱԱԾ նախկին տնօրենը խոսել է նաեւ «նախկինների (իշխանությունների-խմբ.) խանդավառության» մասին` ասելով, որ նրանք պետք է մնան «իրենց քաղաքական անցյալում եւ չփորձեն խառնվել իմ եւ գործող իշխանությունների հարաբերությունների մեջ»:
Արթուր Վանեցյանն ասել է, որ առաջիկայում կենտրոնանալու է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի իր պարտականությունների վրա, քանի որ Հայաստանի հավաքականն առաջիկայում երկու կարեւոր հանդիպում է ունենալու:

Yerevan /Mediamax/. Artur Vanetsyan, released from his duties as Director of Armenian National Service on September 16, has said today that he sees no reason yet to comment on his statement about resignation.
While speaking to the press, he has noted he will make a comment if it becomes necessary.
Vanetsyan has urged the public “not to fish in troubled waters” and refrain from “involving him in games”.
The former head of National Security Service has also touched on the “excitement among the old ones” (members of former government – Mediamax), saying that they “need to stay in their political past and not try to get involved in my relations with the current government”.
According to Artur Vanesyan, he is going to focus on his duties as President of the Football Federation of Armenia, as the national team is preparing for two important games.