Արթուր Վանեցյանը կոչ արեց «պղտոր ջրում ձուկ չորսալ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 16-ին Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պաշտոնից ազատված Արթուր Վանեցյանն այսօր ասել է, որ առայժմ անհրաժեշտություն չի տեսնում մեկնաբանել իր հրաժարականի տեքստը:
Զրուցելով լրագրողների հետ, նա ասել է, որ եթե ապագայում նման անհրաժեշտություն առաջանա, ինքը հանդես կգա մեկնաբանություններով:
Արթուր Վանեցյանը կոչ է արել «պղտոր ջրում ձուկ չորսալ» եւ չփորձել իրեն «ներքաշել խաղերի մեջ»:
ԱԱԾ նախկին տնօրենը խոսել է նաեւ «նախկինների (իշխանությունների-խմբ.) խանդավառության» մասին` ասելով, որ նրանք պետք է մնան «իրենց քաղաքական անցյալում եւ չփորձեն խառնվել իմ եւ գործող իշխանությունների հարաբերությունների մեջ»:
Արթուր Վանեցյանն ասել է, որ առաջիկայում կենտրոնանալու է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի իր պարտականությունների վրա, քանի որ Հայաստանի հավաքականն առաջիկայում երկու կարեւոր հանդիպում է ունենալու:

Ереван /Медиамакс/. Покинувший 16 сентября пост директора Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян заявил сегодня, что пока не видит необходимости комментировать текст своей отставки.
В беседе с журналистами он отметил, что выступит с комментариями, если в будущем появится такая необходимость.
Артур Ванецян призвал «не ловить рыбу в мутной воде» и не пытаться вовлекать его в «игры».
Экс-директор СНБ Армении коснулся также «воодушевления бывших (властей – ред.)», отметив, что они должны остаться «в своем политическом прошлом и не пытаться вмешиваться в мои отношения с действующими властями»
Артур Ванецян подчеркнул, что сосредоточится на своих обязанностях президента Федерации футбола, поскольку сборной Армении предстоит в ближайшее время два важных матча.