Պետք է կանխատեսելի երկիր կառուցենք, ասել է նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն ասել է, որ իր համար գերխնդիր է Հայաստանը ներդրողների համար գրավիչ երկիր դարձնելը։
«Մենք պետք է կարողանանք կառուցել կայուն եւ կանխատեսելի երկիր, որտեղ հնարավոր է երկարաժամկետ ծրագրեր պլանավորել ու հաջողությամբ իրագործել»,-ասել է նախագահը Ժնեւում՝ «Ֆրանկ Մյուլլեր»-ի գլխամասային ձեռնարկություն կատարած այցի ընթացքում:
Ընկերության նախագահ, շվեյցարահայ գործարար եւ բարերար Վարդան Սրմաքեշի հետ հանդիպմանը նախագահը բարձր է գնահատել նրա ներդրումը Հայաստանի տնտեսության զարգացման գործում, մասնավորապես՝ Հայաստանում եւ Արցախում իրականացվող ծրագրերը։
Վարդան Սրմաքեշն էլ ասել է, որ ինքն ու որդիները պատրաստ են տարբեր ծրագրերի միջոցով ընդլայնել իրենց մասնակցությունը Հայաստանի եւ Արցախի զարգացմանը:

Yerevan/Mediamax/. Armenian President Armen Sarkissian said that turning Armenia into an attractive country for investments is a priority for him.
“We should be able to build a stable and predictable country, which provides an opportunity to plan long-term projects and implement them with success,” Armenian President said during his visit to Franck Muller’s headquarters in Geneva.
At the meeting with Vartan Sirmakes, Swiss entrepreneur and philanthropist, CEO of the Franck Muller Group, the Armenian President highly appreciated his investment in economic development of Armenia, particularly in programs, implemented in Armenia and Artsakh.
Vartan Sirmakes said that he and his sons are ready to expand their participation in the development of Armenia and Artsakh through various programs.