Սերժ Սարգսյանը թողնում է նաեւ ՀՀԿ նախագահի պաշտոնը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ազգային Ժողովում է ՀՀԿ խմբակցությունը հաղորդագրություն է տարածել ապրիլի 25-ին պաշտոնաթող նախագահ Սերժ Սարգսյանի եւ վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի հետ կայացած հանդիպման մասին:
«Հանդիպման առաջին մասին ներկա էր պաշտոնաթող նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ով ՀՀԿ խմբակցության անդամներին ավելի մանրամասն ներկայացրեց իր հրաժարականի պատճառները եւ խոսեց Ազգային ժողովում աշխատելու տարբեր ձեւաչափերի մասին` հորդորելով ամեն ինչում առաջնային նշանակություն տալ ներքին կայունությանն ու երկրի անվտանգությանը, ինչը ցանկացած որոշման դեպքում կարելի է իրականացնել միայն Հանրապետականի միասնության շնորհիվ։
Հանդիպման երկրորդ մասում խմբակցության անդամները վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի հետ քննարկել են ներկա քաղաքական իրավիճակը եւ հնարավոր զարգացումները: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հայտարարելու, որ Հանրապետական խմբակցությունն առանց նախապայմանների պատրաստ է բոլոր կողմերի հետ քննարկել ցանկացած հարց:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել նաեւ կուսակցության ղեկավար մարմիններում սկսել քննարկել կուսակցության նախագահի փոփոխության հարցը», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Serzh Sargsyan retires as RPA president
Yerevan/Mediamax/. RPA faction of the Armenian National Assembly has released a statement about the meeting between retired President Serzh Sargsyan and acting Prime Minister Karen Karapetyan, which took place on April 25.
“Retired President Serzh Sargsyan has attended the first part of the meeting and explained the reasons for his resignation in more detail to RPA faction members. He has also spoken about different formats of working in the parliament and advised the MPs to give priority to domestic stability and national security, which can be done only by a united Republican Party in any situation.
In the second part of the meeting, acting Prime Minister Karen Karapetyan and the MPs have discussed the current political situation and its possible developments. The attendees have agreed to announce that the RPA faction is ready to negotiate with all parties on any issue without preconditions.
They have also agreed to start discussing the election of a new RPA President in the executive board of the party,” reads the RPA statement.