Սերժ Սարգսյանը թողնում է նաեւ ՀՀԿ նախագահի պաշտոնը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ազգային Ժողովում է ՀՀԿ խմբակցությունը հաղորդագրություն է տարածել ապրիլի 25-ին պաշտոնաթող նախագահ Սերժ Սարգսյանի եւ վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի հետ կայացած հանդիպման մասին:
«Հանդիպման առաջին մասին ներկա էր պաշտոնաթող նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ով ՀՀԿ խմբակցության անդամներին ավելի մանրամասն ներկայացրեց իր հրաժարականի պատճառները եւ խոսեց Ազգային ժողովում աշխատելու տարբեր ձեւաչափերի մասին` հորդորելով ամեն ինչում առաջնային նշանակություն տալ ներքին կայունությանն ու երկրի անվտանգությանը, ինչը ցանկացած որոշման դեպքում կարելի է իրականացնել միայն Հանրապետականի միասնության շնորհիվ։
Հանդիպման երկրորդ մասում խմբակցության անդամները վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի հետ քննարկել են ներկա քաղաքական իրավիճակը եւ հնարավոր զարգացումները: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հայտարարելու, որ Հանրապետական խմբակցությունն առանց նախապայմանների պատրաստ է բոլոր կողմերի հետ քննարկել ցանկացած հարց:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել նաեւ կուսակցության ղեկավար մարմիններում սկսել քննարկել կուսակցության նախագահի փոփոխության հարցը», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Серж Саргсян покидает также пост председателя РПА - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Фракция РПА в Национальном собрании распространила сообщение о состоявшейся 25 апреля встрече с экс-президентом Сержем Саргсяном и с исполняющим обязанности премьера Кареном Карапетяном.
«На первой части встречи присутствовал экс-президент Серж Саргсян, который более подробно представил членам фракции РПА причины своей отставки и говорил о разных форматах работы в Национальном собрании, призвав во всем уделить первоочередное значение внутренней стабильности и безопасности страны, чего, в случае любого решения, можно добиться благодаря единству Республиканской партии.
На второй части встречи члены фракции обсудили с Кареном Карапетяном политическую ситуацию и возможное развитие событий. Была достигнута договоренность объявить, что фракция РПА готова без предварительных условий обсудить любой вопрос со всеми сторонами.
Также была достигнута договоренность начать в руководящих органах партии обсуждение вопроса смены председателя партии»,- говорится в сообщении.