Կարապետյանն ու Միլլերը քննարկել են «Գազպրոմ»-ի ծրագրերը ՀՀ-ում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը եւ «Գազպրոմ»-ի վարչության նախագահ Ալեքսեյ Միլլերն այսօր Երեւանում քննարկել են Հայաստանում գազաէներգետիկ ոլորտի զարգացման ուղղությամբ իրականացվող ծրագրերը:
Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է, որ «Գազպրոմ Արմենիա»-ն վստահելի գործընկեր է, եւ ներդրումային ու սոցիալական խոշոր նախագծերը շարունակաբար իրականացվում են «Գազպրոմ»-ի ղեկավարության անմիջական ջանքերի շնորհիվ:
Կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն, «Գազպրոմ»-ի վարչության նախագահը հավաստիացրել է, որ ընկերությունը կշարունակի իրականացնել իր առջեւ դրված բոլոր խնդիրները՝ կյանքի կոչելով Հայաստանի էներգետիկ զարգացմանը, գազամատակարարման հուսալի համակարգի ձեւավորմանը, գազիֆիկացման մակարդակի բարձրացմանն ուղղված ծրագրեր, ինչպես նաեւ սոցիալական նշանակության նախագծեր:
Կողմերը քննարկել են համագործակցության ընթացքին, ներդրումային ծրագրերին, ընդլայնման հեռանկարներին, ինչպես նաեւ «Գազպրոմ»-ի գործունեությանը վերաբերող հարցեր: Մասնավորապես, անդրադարձ է եղել Հրազդանի ՋէԿ-ի 5-րդ էներգաբլոկի եւ Աբովյանի ստորգետնյա գազապահեստ-կայանի շահագործման աշխատանքներին, բազմաֆունկցիոնալ հնարավորություններով ուսումնամարզական համալիրի շինարարության ընթացքին եւ համատեղ մյուս ծրագրերին:

Karapetyan and Miller discuss Gazprom's projects in Armenia - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan and Gazprom CEO Alexey Miller met in Yerevan today to discuss current development programs in Armenia’s gas and power sector.
Karen Karapetyan stressed that Gazprom Armenia is a reliable partner and Gazprom management puts in direct efforts to ensure continuous implementation of large investment and social projects.
Armenian Government informed in a press release that Alexey Miller assured Karen Karapetyan the company will fulfill all its tasks, realizing programs aimed at development of Armenia’s power sector, formation of a reliable gas supply system, and improvement of gas distribution network, as well as social projects.
The parties discussed the cooperation, investment programs, perspectives of expansion, and Gazprom’s activity. In particular, they touched upon operation of the 5th unit of Hrazdan Thermal Power Plant and Abovyan underground gas storage station, construction of a multifunctional training complex, and other joint projects.