Կարապետյանն ու Միլլերը քննարկել են «Գազպրոմ»-ի ծրագրերը ՀՀ-ում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը եւ «Գազպրոմ»-ի վարչության նախագահ Ալեքսեյ Միլլերն այսօր Երեւանում քննարկել են Հայաստանում գազաէներգետիկ ոլորտի զարգացման ուղղությամբ իրականացվող ծրագրերը:
Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է, որ «Գազպրոմ Արմենիա»-ն վստահելի գործընկեր է, եւ ներդրումային ու սոցիալական խոշոր նախագծերը շարունակաբար իրականացվում են «Գազպրոմ»-ի ղեկավարության անմիջական ջանքերի շնորհիվ:
Կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն, «Գազպրոմ»-ի վարչության նախագահը հավաստիացրել է, որ ընկերությունը կշարունակի իրականացնել իր առջեւ դրված բոլոր խնդիրները՝ կյանքի կոչելով Հայաստանի էներգետիկ զարգացմանը, գազամատակարարման հուսալի համակարգի ձեւավորմանը, գազիֆիկացման մակարդակի բարձրացմանն ուղղված ծրագրեր, ինչպես նաեւ սոցիալական նշանակության նախագծեր:
Կողմերը քննարկել են համագործակցության ընթացքին, ներդրումային ծրագրերին, ընդլայնման հեռանկարներին, ինչպես նաեւ «Գազպրոմ»-ի գործունեությանը վերաբերող հարցեր: Մասնավորապես, անդրադարձ է եղել Հրազդանի ՋէԿ-ի 5-րդ էներգաբլոկի եւ Աբովյանի ստորգետնյա գազապահեստ-կայանի շահագործման աշխատանքներին, բազմաֆունկցիոնալ հնարավորություններով ուսումնամարզական համալիրի շինարարության ընթացքին եւ համատեղ մյուս ծրագրերին:

Карапетян и Миллер обсудили проекты «Газпрома» в Армении - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Карен Карапетян и председатель правления компании «Газпром» Алексей Миллер обсудили сегодня в Ереване проекты по развитию газоэнергетической сферы.
Карен Карапетян подчеркнул, что «Газпром Армения» является надежным партнером государства, и благодаря непосредственным усилиям руководства «Газпрома» последовательно осуществляются крупные инвестиционные и социальные проекты.
Согласно сообщению пресс-службы правительства, председатель правления «Газпрома» заверил, что компания будет продолжать осуществление всех поставленных перед ней задач, претворяя в жизнь проекты, направленные на энергетическое развитие Армении, формирование надежной системы газоснабжения, повышение уровня газификации, а также проекты социальной значимости.
Стороны обсудили тему эксплуатации подземного газохранилища в Абовяне, 5-го энергоблока Разданской ГЭС, процесс строительства многофункционального учебно-тренировочного комплекса и другие проекты.