Հայտնի են ընտրությունների նախնական արդյունքները
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանն այսօր հրապարակել է Ազգային ժողովի ընտրությունների նախնական արդյունքները:
2005 տեղամասերից ստացված արդյունքների համաձայն՝ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը ստացել է 768 945 քվե կամ ընտրողների ձայների 49,15%-ը:
Երկրորդ տեղում է «Ծառուկյան դաշինքը»՝ 428 120 քվե կամ 27,37% :
«ԵԼՔ» դաշինքը ստացել է ընտրողների ձայների 121 652 քվե կամ 7,78%-ը, ՀՅԴ-ն՝ 102 938 քվե կամ 6,58%-ը:
«Հայկական վերածնունդ» կուսակցությունը ստացել է՝ 58 139 քվե կամ 3,72%, «OՐO» դաշինքը՝ 32 423 քվե կամ 2,07%, «Կոնգրես-ՀԺԿ» դաշինքը՝ 25 863 քվե կամ 1,65%, «Ազատ դեմոկրատները»՝ 14 690 քվե կամ 0,94%, Հայաստանի կոմունիստական կուսակցությունը՝ 11 707 քվե կամ 0,75%:

Известны предварительные итоги выборов в Армении
Ереван/Медиамакс/. Председатель Центральной избирательной комиссии Армении Тигран Мукучян огласил сегодня предварительные результаты выборов в Национальное собрание.
Согласно данным с 2005 избирательных участков, Республиканская партия Армении получила 768 945 голосов или 49,15% голосов избирателей.
На втором месте с 428 120 голосами (27,37%) блок «Царукян».
Блок «ЕЛК» получил 121 652 голосов или 7,78% голосов избирателей, АРФД - 102 938 голосов (6,58%).
Партия «Армянское возрождение» получила  58 139 голосов (3,72 %), блок «ОРО» - 32 423 голосов (2,07 %), блок «Конгресс-НПА» - 25 863 голосов (1,65 %), партия «Свободные демократы» - 14 690 голосов (0,94 %), Коммунистическая партия Армении – 11 707 голосов (0,75 %).