Հայտնի են ընտրությունների նախնական արդյունքները
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանն այսօր հրապարակել է Ազգային ժողովի ընտրությունների նախնական արդյունքները:
2005 տեղամասերից ստացված արդյունքների համաձայն՝ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը ստացել է 768 945 քվե կամ ընտրողների ձայների 49,15%-ը:
Երկրորդ տեղում է «Ծառուկյան դաշինքը»՝ 428 120 քվե կամ 27,37% :
«ԵԼՔ» դաշինքը ստացել է ընտրողների ձայների 121 652 քվե կամ 7,78%-ը, ՀՅԴ-ն՝ 102 938 քվե կամ 6,58%-ը:
«Հայկական վերածնունդ» կուսակցությունը ստացել է՝ 58 139 քվե կամ 3,72%, «OՐO» դաշինքը՝ 32 423 քվե կամ 2,07%, «Կոնգրես-ՀԺԿ» դաշինքը՝ 25 863 քվե կամ 1,65%, «Ազատ դեմոկրատները»՝ 14 690 քվե կամ 0,94%, Հայաստանի կոմունիստական կուսակցությունը՝ 11 707 քվե կամ 0,75%:

Preliminary results of elections are released
Yerevan/Mediamax/. The Chairman of the Central Electoral Commission of Armenia (CEC) Tigran Mukuchyan released preliminary results of Parliamentary election 2017, which took place on April 2.
The results from 2005 polling stations show that 768 945 (or 49.15 %) of voters cast their votes for Republican Party of Armenia (RPA).
Tsarukyan alliance is in the second place with 428 120 votes (or 27, 37 %).
ELQ alliance is the third with 121 652 votes (or 7, 78%), while Armenian Revolutionary Federation Party (ARF) got 102 938 votes (or 6, 58%).
Armenian Renaissance received 58 139 votes (or 3.72 %), Ohanyan-Raffi-Oskanyan alliance got 32 423 (or 2.08 %), Congress-People’s Party of Armenia alliance received 25 863 votes (or 1.65 %), Free Democrats have 14 690 votes (or 0.94 %), while Armenian Communist Party received 11 707 votes (or 0.75 %).