Ապրիլի 2-ին Հայաստանում կիրականացվի exit-poll - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: The Gallup Organization-ը եւ Հայկական սոցիոլոգիական ասոցիացիան խորհրդարանական ընտրությունների օրը՝ ապրիլի 2-ին, exit-poll կիրականացնեն Հայաստանում:
Այս մասին այսօր Մեդիամաքսին ասել է Հայկական սոցիոլոգիական ասոցիացիայի նախագահ Գեւորգ Պողոսյանը:
Նա տեղեկացրել է, որ exit poll-ն իրականացվելու է ՀՀ ամբողջ տարածքում, համապատասխան մեթոդաբանությամբ ընտրված 125 ընտրատեղամասերում:
The Gallup Organization-ը եւ Հայկական սոցիոլոգիական ասոցիացիան ընտրություններից առաջ իրականացրել են նաեւ հանրային կարծիքի ուսումնասիրություն, որի արդյունքները կհրապարակվեն մարտի 31-ին կայանալիք մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանն էլ Մեդիամաքսին հայտնել է, որ exit-poll-ի արդյունքները, ըստ օրենքի, չեն կարող հրապարակվել մինչեւ քվեարկության ավարտը:
Մեդիամաքսը նշում է, որ 2013 թվականի նախագահական ընտրությունների ժամանակ The Gallup Organization-ը եւ Հայկական սոցիոլոգիական ասոցիացիան եւս անցկացրել էին exit-poll:

Exit poll to be held in Armenia on April 2 - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The Gallup Organization and Armenian Sociological Association will conduct an exit poll in Armenia on April 2, the day of parliamentary elections.
Armenian Sociological Association President Gevorg Poghosyan informed Mediamax about this.
He stated that the exit poll will be carried out in 125 polling stations nationwide, selected in accordance with corresponding methodology.
The Gallup Organization and Armenian Sociological Association also conducted a public opinion survey before the elections. The results of the survey will be presented at the press conference on March 31.
Press Secretary of Armenian Central Electoral Commission Hermine Harutyunyan told Mediamax that according to the law, the results of the exit poll cannot be published until the end of the voting process.
Mediamax recalls that during the 2013 presidential elections, The Gallup Organization and Armenian Sociological Association conducted an exit poll as well.