Ապրիլի 2-ին Հայաստանում կիրականացվի exit-poll - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: The Gallup Organization-ը եւ Հայկական սոցիոլոգիական ասոցիացիան խորհրդարանական ընտրությունների օրը՝ ապրիլի 2-ին, exit-poll կիրականացնեն Հայաստանում:
Այս մասին այսօր Մեդիամաքսին ասել է Հայկական սոցիոլոգիական ասոցիացիայի նախագահ Գեւորգ Պողոսյանը:
Նա տեղեկացրել է, որ exit poll-ն իրականացվելու է ՀՀ ամբողջ տարածքում, համապատասխան մեթոդաբանությամբ ընտրված 125 ընտրատեղամասերում:
The Gallup Organization-ը եւ Հայկական սոցիոլոգիական ասոցիացիան ընտրություններից առաջ իրականացրել են նաեւ հանրային կարծիքի ուսումնասիրություն, որի արդյունքները կհրապարակվեն մարտի 31-ին կայանալիք մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանն էլ Մեդիամաքսին հայտնել է, որ exit-poll-ի արդյունքները, ըստ օրենքի, չեն կարող հրապարակվել մինչեւ քվեարկության ավարտը:
Մեդիամաքսը նշում է, որ 2013 թվականի նախագահական ընտրությունների ժամանակ The Gallup Organization-ը եւ Հայկական սոցիոլոգիական ասոցիացիան եւս անցկացրել էին exit-poll:

2 апреля в Армении будет проведен exit poll - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. The Gallup Organization и Армянская социологическая организация 2 апреля, в день парламентских выборов, проведут в Армении exit poll.
Об этом сегодня Медиамакс сказал глава Армянской социологической организации Геворк Погосян.
Он сообщил, что exit poll будет проводиться по всей территории Армении – на 125 избирательных участках, выбранных по соответствующей методике.
The Gallup Organization и Армянская социологическая ассоциация провели также исследование общественного мнения, результаты которого будут обнародованы на пресс-конференции 31 марта.
Пресс-секретарь Центральной избирательной комиссии Гермине Арутюнян сообщила Медиамакс, что согласно закону, результаты exit-poll не могут быть обнародованы до завершения голосования.
Медиамакс отмечает, что во время президентских выборов 2013 года The Gallup Organization и Армянская социологическая ассоциация также проводили в Армении exit-poll.