Կարեն Միրզոյանը նշանակվել է ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարար - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 22-ին այցելել է ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարություն եւ գերատեսչության աշխատակիցներին ներկայացրել նորանշանակ արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանին:
ԼՂՀ նախագահն ասել է, որ Կարեն Միրզոյանը մեծ փորձ ունեցող դիվանագետ է:
Բակո Սահակյանի խոսքով՝ Կարեն Միրզոյանի ղեկավարությամբ արտաքին գործերի նախարարության աշխատանքին կհաղորդվի նոր որակ:
Մինչեւ վերջերս Կարեն Միրզոյանը զբաղեցնում էր ՀՀ ԱԳՆ սահմանակից երկրների վարչության պետի պաշտոնը: Մինչ այդ նա Հայաստանի ներկայացուցիչն էր Սեւծովյան Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության Ստամբուլի գրասենյակում:

Карен Мирзоян возглавил МИД НКР - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян посетил сегодня министерство иностранных дел НКР и представил сотрудникам ведомства новоназначенного министра Карена Мирзояна.
Глава государства охарактеризовал Карена Мирзояна как многоопытного дипломата, который придаст новое качество работе министерства иностранных дел НКР.
До назначения на этот пост Карен Мирзоян занимал пост начальника управления Сопредельных стран МИД Армении. До этого он был постоянным представителем Армении в Организации Черноморского Экономического Сотрудничества (Стамбул).