Կարեն Միրզոյանը նշանակվել է ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարար - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 22-ին այցելել է ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարություն եւ գերատեսչության աշխատակիցներին ներկայացրել նորանշանակ արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանին:
ԼՂՀ նախագահն ասել է, որ Կարեն Միրզոյանը մեծ փորձ ունեցող դիվանագետ է:
Բակո Սահակյանի խոսքով՝ Կարեն Միրզոյանի ղեկավարությամբ արտաքին գործերի նախարարության աշխատանքին կհաղորդվի նոր որակ:
Մինչեւ վերջերս Կարեն Միրզոյանը զբաղեցնում էր ՀՀ ԱԳՆ սահմանակից երկրների վարչության պետի պաշտոնը: Մինչ այդ նա Հայաստանի ներկայացուցիչն էր Սեւծովյան Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության Ստամբուլի գրասենյակում:

Photo: The Office of the NKR president
Yerevan /Mediamax/. President of Nagorno-Karabakh Republic (NKR) Bako Sahakyan visited the NKR Foreign Ministry today and introduced to the staff the newly appointed Minister Karen Mirzoyan.
NKR President described Karen Mirzoyan as an experienced diplomat who will give a new quality to the activities of the Foreign Ministry.
Before this appointment Karen Mirzoyan was heading the Bordering Countries Department at the Armenian MFA. Before that he was Armenia’s Permanent Representative to the Black Sea Economic Cooperation in Istanbul.