Արցախի նախագահը շրջանառությունից հանում է Սահմանադրության փոփոխության նախագիծը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դիմել է Ազգային ժողովի նախագահին՝ Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության փոփոխության նախագիծը վերադարձնելու նպատակով՝ այն հանելով շրջանառությունից:
«Նման որոշման համար պատճառ են հանդիսացել Արցախի Հանրապետության սահմանադրական փոփոխության նախաձեռնության իրացման ընթացքում հնչած տարաբնույթ քաղաքական գնահատականները, ինչպես նաև նախագծի վերաբերյալ հանրության շրջանում առաջացած բացասական արձագանքները, ինչը կարող էր ներքին պառակտման ու լարվածության հերթական պատճառ դառնալ:
Ըստ երկրի ղեկավարի՝ ներքին համերաշխությունն ու միասնականությունը մեր ամենազորեղ ուժն է և ամենակարևոր երաշխիքը մեր պետականաշինության այս դժվարագույն փուլում առկա մարտահրավերներն արժանապատվորեն դիմագրավելու գործում:
Հանրապետության Նախագահը նախաձեռնելու է լրացուցիչ քաղաքական խորհրդակցություններ սահմանադրական փոփոխությունների հետագա ընթացքի շուրջ», - ասված է Արցախի նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. Artsakh President Arayik Harutyunyan appealed to the National Assembly Chairman to return the draft amendment to the Constitution of the Artsakh Republic withdrawing it from circulation.
“The decision is based on the various political assessments voiced during the implementation of the initiative to amend the Constitution of the Artsakh Republic, as well as the negative public reaction to the draft amendment, which could become another cause of internal dissidence and tension.
According to the head of the state, internal cohesion and unity are our most powerful strength and the most important guarantee in worthy confrontation of the challenges in this difficult phase of our state building.
The President of the Republic initiates additional political consultations on further course of the constitutional amendments,” the Press Office of Artsakh President’s reads.