Ադրբեջանը դարձյալ խափանել է Արցախի գազամատակարարումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մարտի 21-ի ուշ երեկոյան Արցախի Տեղեկատվական շտաբը հաղորդագրություն է տարածել այն մասին, որ «ադրբեջանական կողմի ուղիղ միջամտության հետեւանքով Արցախի Հանրապետությունում կրկին դադարեցվել է գազամատակարարումը»։
«Մենք ունենք բավարար հիմքեր պնդելու, որ մարտի 8-ին պայթեցված գազատարի վերանորոգման աշխատանքների ընթացքում ադրբեջանական կողմը տեղադրել է փական, որի միջոցով էլ ժամեր առաջ դադարեցրել է գազամատակարարումը։ Ադրբեջանը ստեղծված եղանակային անբարենպաստ պայմանները ծառայեցնում է մեր ազգաբնակչության համար հումանիտար լրացուցիչ խնդիրներ առաջացնելու նենգ գործին եւ դիմում հանցավոր քայլի։
Իրավիճակի մասին անմիջապես տեղեկացվել է Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը, որի հետ միասին Արցախի իշխանությունները գործադրում են համապատասխան ջանքեր գազամատակարարման վերականգնման նպատակով:
Միեւնույն ժամանակ հորդորում ենք քաղաքացիներին հնարավորինս խնայողաբար օգտագործել էլեկտրաէներգիան՝ խուսափելու համար էլեկտրամատակարարման համակարգի հնարավոր խափանումներից», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Азербайджан снова заблокировал газоснабжение Арцаха - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Поздно вечером 21 марта Информационный штаб Арцаха сообщил, что «в результате прямого вмешательства азербайджанской стороны подача газа в Республику Арцах снова приостановлена».
«У нас есть достаточные основания утверждать, что в ходе ремонтных работ поврежденного 8 марта газопровода азербайджанская сторона установила задвижку, посредством которой несколько часов назад прекратила подачу газа. Азербайджан прибегает к преступному шагу и использует неблагоприятные погодные условия для создания дополнительных гуманитарных проблем для нашего населения в целях его устрашения.
О ситуации было немедленно доложено командованию дислоцированных в Арцахе российских миротворческих сил, совместно с которыми власти Арцаха прилагают соответствующие усилия для восстановления газоснабжения.
Призываем граждан максимально экономно использовать электроэнергию во избежание возможных электроэнергии», - говорится в сообщении.