Ադրբեջանը դարձյալ խափանել է Արցախի գազամատակարարումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մարտի 21-ի ուշ երեկոյան Արցախի Տեղեկատվական շտաբը հաղորդագրություն է տարածել այն մասին, որ «ադրբեջանական կողմի ուղիղ միջամտության հետեւանքով Արցախի Հանրապետությունում կրկին դադարեցվել է գազամատակարարումը»։
«Մենք ունենք բավարար հիմքեր պնդելու, որ մարտի 8-ին պայթեցված գազատարի վերանորոգման աշխատանքների ընթացքում ադրբեջանական կողմը տեղադրել է փական, որի միջոցով էլ ժամեր առաջ դադարեցրել է գազամատակարարումը։ Ադրբեջանը ստեղծված եղանակային անբարենպաստ պայմանները ծառայեցնում է մեր ազգաբնակչության համար հումանիտար լրացուցիչ խնդիրներ առաջացնելու նենգ գործին եւ դիմում հանցավոր քայլի։
Իրավիճակի մասին անմիջապես տեղեկացվել է Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը, որի հետ միասին Արցախի իշխանությունները գործադրում են համապատասխան ջանքեր գազամատակարարման վերականգնման նպատակով:
Միեւնույն ժամանակ հորդորում ենք քաղաքացիներին հնարավորինս խնայողաբար օգտագործել էլեկտրաէներգիան՝ խուսափելու համար էլեկտրամատակարարման համակարգի հնարավոր խափանումներից», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. Late in the evening of March 21, the Artsakh Information Center reported that "due to the direct intervention of the Azerbaijani side the gas supply to the Republic of Artsakh has been stopped again.”
“We have sufficient grounds to state that during the repair work of the gas pipeline exploded on March 8, the Azerbaijani side installed a valve through which it stopped the gas supply hours ago. Azerbaijan serves the created unfavorable weather conditions to insidious aim to create additional humanitarian problems for our people.
The situation was immediately reported to the command of Russian peacekeeping forces deployed in Artsakh, together with which the authorities of Artsakh are making appropriate efforts to restore gas supply.
At the same time we urge citizens to use power as sparingly as possible to avoid possible power cuts,” the statement says.