Իլհամ Ալիեւը կրկին խոսել է «Զանգեզուրի միջանցքի» մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր ասել է, որ իր երկիրը չունի Հայաստանի նկատմամբ տարածքային պահանջներ:
«Մենք կհիշենք մեր պատմությունը, բայց մենք չունենք տարածքային պահանջներ ոչ մի երկրի, այդ թվում` Հայաստանի նկատմամբ»,- ասել եւ Ալիևը` ելույթ ունենալով «Նոր հայացք Հարավային Կովկասում. հետկոնֆլիկտային զարգացում եւ համագործակցություն» խորհրդաժողովում:
Ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը, Ալիեւն ասել է, որ Ադրբեջանը նախատեսում է երեք տարվա ընթացքում ավարտել հիմնական ենթակառուցվածքային նախագծերը Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում:
Նա վստահություն է հայտնել, որ այդ ժամանակ «Զանգեզուրի միջանցքն արդեն կգործի»:
«Ճանապարհի 40 կմ կառուցումն ավելի երկար չի տեւի: Իհարկե, եթե լինի համակարգում, եւ Հայաստանը չստեղծի արհեստական խոչընդոտներ»,- ասել է Ադրբեջանի նախագահը:

Yerevan /Mediamax/. President of Azerbaijan Ilham Aliyev today has said his country has no territorial claims to Armenia.
“We will remember our history, but we have no territorial claims to any countries, including Armenia,” Aliyev said, speaking at the conference “New Look at the South Caucasus: Post-Conflict Development and Cooperation”.
TASS reports Aliyev has said that Azerbaijan plans to complete basic infrastructure projects in the Nagorno-Karabakh region within three years.
He has expressed confidence that by that time “the Zangezur corridor will already be operating.” “The construction of 40 km of the road will not take more time, of course, if there is coordination and Armenia will not create artificial obstacles,” the President of Azerbaijan said.