Իլհամ Ալիեւը կրկին խոսել է «Զանգեզուրի միջանցքի» մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր ասել է, որ իր երկիրը չունի Հայաստանի նկատմամբ տարածքային պահանջներ:
«Մենք կհիշենք մեր պատմությունը, բայց մենք չունենք տարածքային պահանջներ ոչ մի երկրի, այդ թվում` Հայաստանի նկատմամբ»,- ասել եւ Ալիևը` ելույթ ունենալով «Նոր հայացք Հարավային Կովկասում. հետկոնֆլիկտային զարգացում եւ համագործակցություն» խորհրդաժողովում:
Ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը, Ալիեւն ասել է, որ Ադրբեջանը նախատեսում է երեք տարվա ընթացքում ավարտել հիմնական ենթակառուցվածքային նախագծերը Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում:
Նա վստահություն է հայտնել, որ այդ ժամանակ «Զանգեզուրի միջանցքն արդեն կգործի»:
«Ճանապարհի 40 կմ կառուցումն ավելի երկար չի տեւի: Իհարկե, եթե լինի համակարգում, եւ Հայաստանը չստեղծի արհեստական խոչընդոտներ»,- ասել է Ադրբեջանի նախագահը:

Ильхам Алиев снова заявил о «Зангезурском коридоре» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил сегодня, что его страна не имеет территориальных претензий к Армении.
«Мы будем помнить нашу историю, но мы не имеем никаких территориальных претензий к каким-либо странам, включая Армению», - сказал Алиев, выступая на конференции «Новый взгляд на Южный Кавказ: постконфликтное развитие и сотрудничество».
Как сообщает ТАСС, Алиев сказал, что Азербайджан планирует в течение трех лет завершить в районе Нагорного Карабаха основные инфраструктурные проекты.
Он выращил уверенность, что к тому времени «Зангезурский коридор уже будет действовать». «Строительство 40 км дороги не займет больше времени. Конечно, если будет координация и Армения не будет создавать искусственных препятствий», - заявил президент Азербайджана.