Ալիեւը մեղադրել է Ռուսաստանին Հայաստանին զենք մատակարարելու մեջ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը ասել է, որ «Գյումրիում տեղակայված ռուսական բազայից պարբերաբար մատակարարումներ են իրականացվում հայկական զինված ուժերին»:
Ինչպես հայտնում է Trend-ը, Ալիեւը իտալական Rai 1 հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել էր, որ «թուրքական զորքերի մասնակցությունը Ղարաբաղի գործողություններին սուտ է»:
«Մենք չենք ասում, թե քանի ռուսական ՄիԳ-29, Սու-30 ինքնաթիռ կա Հայաստանի տարածքում: Մենք չենք խոսում այն մասին, որ հինգ հազար ռուսական զինծառայող տեղակայված են Գյումրիի բազայում, եւ, մեր տվյալների համաձայն, այնտեղից պարբերաբար մատակարարումներ են արվում Հայաստանի զինված ուժերին: Ի տարբերություն նրա, ինչ ասում են, մեր մասին, սրանք փաստեր են», - նշել է Ադրբեջանի նախագահը:

Azerbaijan accuses Russia of arming Armenia
Yerevan /Mediamax/. President of Azerbaijan Ilham Aliyev has said that “the Russian base in Gyumri maintains regular arms supply to Armenia’s armed forces.”
According to a Trend report, Aliyev has said in an interview to Italian TV channel Rai 1 that “it is not true that Turkish military is involved in operations in Karabakh.”
“We haven’t even mentioned how many Russian MiG-29 and Su-30 aircrafts there are in the territory of Armenia. We haven’t even mentioned there are 5,000 Russian troops at the base in Gyumri, and according to the information we have, the base maintains regular arms supply to Armenian armed forces. These are facts, contrary to what is being said about us,” said Aliyev.