Ալիեւը մեղադրել է Ռուսաստանին Հայաստանին զենք մատակարարելու մեջ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը ասել է, որ «Գյումրիում տեղակայված ռուսական բազայից պարբերաբար մատակարարումներ են իրականացվում հայկական զինված ուժերին»:
Ինչպես հայտնում է Trend-ը, Ալիեւը իտալական Rai 1 հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել էր, որ «թուրքական զորքերի մասնակցությունը Ղարաբաղի գործողություններին սուտ է»:
«Մենք չենք ասում, թե քանի ռուսական ՄիԳ-29, Սու-30 ինքնաթիռ կա Հայաստանի տարածքում: Մենք չենք խոսում այն մասին, որ հինգ հազար ռուսական զինծառայող տեղակայված են Գյումրիի բազայում, եւ, մեր տվյալների համաձայն, այնտեղից պարբերաբար մատակարարումներ են արվում Հայաստանի զինված ուժերին: Ի տարբերություն նրա, ինչ ասում են, մեր մասին, սրանք փաստեր են», - նշել է Ադրբեջանի նախագահը:

Алиев обвинил Россию в поставках оружия Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что «с российской базы в Гюмри периодически идут поставки вооруженным силам Армении».
Как сообщает Trend, Алиев заявил в интервью итальянскому телеканалу Rai 1, что «участие турецких войск в операциях в Карабахе – это ложь».
«Мы же не говорим, сколько российских МиГ-29, Су-30 находятся на территории Армении. Мы же не говорим о том, что 5 тысяч российских войск расположены на базе в Армении в Гюмри - и, по нашим данным, оттуда периодически идут поставки армянским вооруженным силам, и это факты, в отличие от того, что говорится про нас», – отметил президент Азербайджана.