Գերմանացի պատգամավորը նշել է Բաքվին հակազդելու «լավագույն միջոցը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Բունդեսթագի պատգամավոր Շտեֆեն Կոտրեն այսօր Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանին է ներկայացրել պատվիրակության ստացած տպավորություններն ադրբեջանական ագրեսիայի հետեւանքների մասին՝ նշելով, որ «այն մարդկությանն ուղղված մեծ հանցագործություն է, որին պետք է պատշաճ արձագանքի միջազգային հանրությունը»:
Գերմանացի պատգամավորի խոսքով՝ հակամարտությունն ուժային մեթոդով լուծելու պաշտոնական Բաքվի որդեգրած տարբերակին հակազդելու լավագույն միջոց կարող է հանդիսանալ Արցախի անկախության ճանաչումը տարբեր պետությունների, այդ թվում` եվրոպական երկրների կողմից:
Արայիկ Հարությունյանն էլ հույս է հայտնել, որ Արցախ այցելած գերմանացի խորհրդարանականները տեղում արված ուսումնասիրությունները օբյեկտիվ կերպով կներկայացվեն Գերմանիայի ժողովրդին եւ իշխանությանը:

Members of Bundestag suggest “the best way” to counter Azerbaijan - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Member of the Bundestag Steffen Kotre has met Artsakh President Arayik Harutyunyan today and presented to him the German delegation’s observations of the consequences of Azerbaijani aggression, noting that "this is a huge crime against humanity, which must receive proper response from the international community.”
According to the German MPs, recognition of Artsakh’s independence by other countries including those in Europe can be the best way to counter Azerbaijan’s intent to solve the conflict by force.
Arayik Harutyunyan has stated he hopes that the members of the German delegation will present their observations in an objective manner to the people and authorities of Germany.