Արցախի ՊԲ-ն անօդաչու սարքեր չի կիրառել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ Պաշտպանության բանակն այսօր հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ հերքելով Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած տեղեկատվությունը, թե հայկական ուժերի անօդաչու թռչող սարքի հարվածից վիրավորում է ստացել զինծառայող Մուրազ Բաբակիշիեւը:
«Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ առաջնագծում իրադրությունը շարունակում է մնալ հարաբերական հանգիստ:
Ադրբեջանական քարոչամեքենան աշխատում է իր ոճով՝ փորձելով ապատեղակատվություն տարածելու եղանակով մոլորության մեջ գցել ինչպես իր, այնպես էլ միջազգային հանրությանը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը առաջնագծի ողջ երկայնքով ոչ միայն չեն կիրառել անօդաչու թռչող սարքեր, այլեւ շարունակում են խստիվ հետեւել հրադադարի պահպանման ռեժիմին»,- ասված է ՊԲ հաղորդագրությունում:

Yerevan/Mediamax/. Artsakh Defense Army issued a statement today, denying Azerbaijani Defense Ministry’s claims that the Armenian side wounded soldier Muraz Babakishev with a strike from an unmanned aerial vehicle (UAV).
“Defense Ministry of Artsakh Republic states that the situation on the frontline remains relatively calm.
Azerbaijan’s propaganda machine is working in its usual style, trying to confuse the Azeri and international communities by spreading misinformation.
Vanguard units of Artsakh Defense Army did not use any unmanned aerial vehicle on the frontline. Moreover, they continue to strictly maintain the ceasefire regime,” Artsakh Defense Army stated.