Արցախի ՊԲ-ն անօդաչու սարքեր չի կիրառել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ Պաշտպանության բանակն այսօր հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ հերքելով Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած տեղեկատվությունը, թե հայկական ուժերի անօդաչու թռչող սարքի հարվածից վիրավորում է ստացել զինծառայող Մուրազ Բաբակիշիեւը:
«Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ առաջնագծում իրադրությունը շարունակում է մնալ հարաբերական հանգիստ:
Ադրբեջանական քարոչամեքենան աշխատում է իր ոճով՝ փորձելով ապատեղակատվություն տարածելու եղանակով մոլորության մեջ գցել ինչպես իր, այնպես էլ միջազգային հանրությանը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը առաջնագծի ողջ երկայնքով ոչ միայն չեն կիրառել անօդաչու թռչող սարքեր, այլեւ շարունակում են խստիվ հետեւել հրադադարի պահպանման ռեժիմին»,- ասված է ՊԲ հաղորդագրությունում:

Армия обороны Арцаха не применяла беспилотников - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Армия обороны НКР выступила сегодня с заявлением, опровергнув информацию минобороны Азербайджана о том, что ударом беспилотного летательного аппарата армянских сил был ранен военнослужащий Мураз Бабакишиев.
«Министерство обороны Республики Арцах заявляет, что ситуация на передовой продолжает оставаться относительно спокойной.
Азербайджанская агитмашина работает в своем стиле, пытаясь путем распространения дезинформации ввести в заблуждение как свое, так и международное сообщество.
Передовые подразделения Армии обороны не только не применяли беспилотные летательные аппараты по всей линии фронта, но и продолжают в строгом порядке следить за режимом сохранения перемирия»,- говорится в сообщении Армии обороны.