Եւս մեկ զոհ Արցախում՝ ՊԲ-ն «անհամարժեք պատասխան» կտա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր առավոտյան ադրբեջանական կողմը Արցախի եւ Ադրբեջանի շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ դիմել է հերթական սադրանքի, որի հետևանքով ժամը 09.40-ի սահմաններում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1997թ. ծնված Նարեկ Տիգրանի Գասպարյանը:
«Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հավաստիացնում է, որ միջազգային համապատասխան կազմակերպությունների անհասցե հայտարարություններից ոգևորված հակառակորդի դարանակալ գործողությունների պատասխանը լինելու է թիրախային և անհամարժեք», - ասված է ՊԲ հաղորդագրության մեջ:

Еще одна жертва в Арцахе: Армия обороны даст «несоразмерный ответ» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Сегодня утром азербайджанская сторона прибегла к очередной провокации на северном направлении линии соприкосновения Арцаха и Азербайджана, в результате которой в 09.40 смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Армии обороны Нарек Гаспарян (1997 года рождения).
«Министерство обороны Арцаха заверяет, что ответ на действия противника, воодушевленного безадресными заявлениями международных организаций, будет целевым и несоразмерным», - говорится в сообщении Армии обороны.
16 июня вследствие обстрела армянских позиций из гранатометов погибли трое военнослужащих Армии обороны.