Նկատվում է Ադրբեջանի զինուժի կուտակումներ ու տեղաշարժ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ Պաշտպանության բանակը հայտնում է, որ առաջնային գծի տարբեր ուղղություններում նկատվում է Ադրբեջանի զինուժի կուտակումներ ու ակտիվ տեղաշարժեր:
«Չնայած մայիսի 1-ի լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հիմնականում պահպանվել է կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը, առաջնային գծի տարբեր ուղղություններում նկատվում է հակառակորդի զինուժի կուտակումներ ու ակտիվ տեղաշարժեր: ՊԲ առաջապահ զորամասերը հետեւում են ադրբեջանական զինուժի կողմից ձեռնարկվող քայլերին եւ անհրաժեշտության դեպքում պատրաստ են դիմելու համապատասխան միջոցների»,- հայտնել են ԼՂՀ ՊԲ-ում:
Այս պահի դրությամբ հակամարտ զորքերի շփման գծում կրակի դադարեցման պայմանավորվածության խախտումներ գրեթե չկան:

Наблюдаются скопления и передвижения ВС Азербайджана - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Армия обороны НКР сообщает, что на разных направлениях передовой линии наблюдаются скопления и активные передвижения азербайджанских вооруженных сил.
«Хотя в ночь с 1 на 2 мая на линии соприкосновения войск Карабаха и Азербайджана в основном поддерживалась договоренность о прекращении огня, на разных направлениях линии соприкосновения наблюдаются скопления и активные передвижения азербайджанских вооруженных сил. Передовые воинские части Армии обороны следят за действиями азербайджанских ВС и в случае необходимости готовы прибегнуть к соответствующим мерам», - сообщили в Армии обороны.
На данный момент на линии соприкосновения противоборствующих войск нарушений договоренности о прекращении огня почти не наблюдается.