Նկատվում է Ադրբեջանի զինուժի կուտակումներ ու տեղաշարժ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ Պաշտպանության բանակը հայտնում է, որ առաջնային գծի տարբեր ուղղություններում նկատվում է Ադրբեջանի զինուժի կուտակումներ ու ակտիվ տեղաշարժեր:
«Չնայած մայիսի 1-ի լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հիմնականում պահպանվել է կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը, առաջնային գծի տարբեր ուղղություններում նկատվում է հակառակորդի զինուժի կուտակումներ ու ակտիվ տեղաշարժեր: ՊԲ առաջապահ զորամասերը հետեւում են ադրբեջանական զինուժի կողմից ձեռնարկվող քայլերին եւ անհրաժեշտության դեպքում պատրաստ են դիմելու համապատասխան միջոցների»,- հայտնել են ԼՂՀ ՊԲ-ում:
Այս պահի դրությամբ հակամարտ զորքերի շփման գծում կրակի դադարեցման պայմանավորվածության խախտումներ գրեթե չկան:

Azerbaijan gathers and moves Armed Forces
Yerevan/Mediamax/. NKR Defense Army informs that Azerbaijan gathers and actively moves its Armed Forces on different directions of the Line of Contact.
“Although the verbal ceasefire agreement was mostly maintained at NK-Azerbaijan Line of Contact on the night of May 1, we noticed the rival gathering and actively moving Armed Forces on different directions of the front line. Vanguard units of Defense Army follow the actions of Azerbaijani Armed Forces and are ready to take according measures if necessary,” stated NKR Defense Army.
At the moment there are almost no violations of the verbal ceasefire agreement at NK-Azerbaijan Line of Contact.