Իրանի դեսպանն ասել է, որ «ցանկացած ագրեսորի ձեռքը կկտրվի բազկից»
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում Իրանի դեսպան Սեյեդ Ալի Սաղաիյանն ասել, որ իր «թշնամիների չեն կարող մտածել Իրանի սահմանները խախտելու մասին, քանի որ նման խելահեղության եւ ամենաչնչին քայլի դեպքում ցանկացած ագրեսորի ձեռքը կկտրվի բազկից»:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնեցին Իրանի դեսպանությունից, դիվանագետն այդ մասին ասել է` նախօրեին Երեւանում հանդես գալով Իրանի Իսլամական Հանրապետության բանակի օրվան նվիրված միջոցառմանը:
Միջոցառմանը ներկա ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանն ասել է, որ Իրանի բանակը պետության եւ տարածաշրջանային հավասարակշռության կարեւոր գործոն է:
Միջոցառման սրահում ցուցադրվել էին Իրանի պաշտպանական արդյունաբերության առաջընթացի մասին պատմող նյութեր, որոնք ներկայացրել են իրանական արտադրության ռմբակոծիչ օդանավերը, անօդաչու օդանավերը, սուզանավերը, հակաօդային համակարգերը, զրահատեխնիկան, հրթիռները եւ էլեկտրոնային սարքավորումները:

«Рука любого агрессора будет отрезана по локоть», заявил посол Ирана в Армении
Ереван/Медиамакс/. Посол Ирана в Армении Сейед Али Сагайян сказал, что «враги не могут думать о нарушении границ Ирана, так как в случае подобного сумасшествия руки любого агрессора будут отрезаны по локоть».
Как сообщили Медиамакс в посольстве ИРИ, дипломат сказал об этом накануне, выступая в Ереване на мероприятии, посвященному Дню армии Исламской Республики Иран.
Присутствовавший на мероприятии замминистра обороны Армении Ара Назарян сказал, что армия Ирана является важным фактором обеспечения стабильности государства и региона.
На мероприятии были презентованы материалы о прогрессе оборонной промышленности Ирана, в которых были представлены иранские бомбардировщики, беспилотные самолеты, подводные лодки, зенитные системы, ракеты, бронетехника и электронные системы.