Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքիայի նախագահի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ հեռախոսազրույցում ներկայացրել է ԱՄՆ-ում տեղի ունեցած բանակցությունների արդյունքները:
«ՀՀ վարչապետը նշել է, որ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության հաստատումը տարածաշրջանային նոր որակի համագործակցություն հաստատելու հնարավորություն է ստեղծում։
Քննարկվել են նաեւ Հայաստան-Թուրքիա երկկողմ օրակարգի հարցեր, մասնավորապես՝ նախկինում ձեռքբերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը։ Վարչապետը նշել է, որ այդ պայմանավորվածությունների իրագործման համար մթնոլորտն առավել քան երբեւէ նպաստավոր է։
Զրուցակիցները պայմանավորվել են շարունակել ակտիվ քաղաքական երկխոսությունը»,- ասվում է ՀՀ կառավարության հաղորդագրության մեջ:

Пашинян провел телефонный разговор с президентом Турци - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян в телефонном разговоре с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом представил итоги переговоров, состоявшихся в США.
«Премьер-министр Армении отметил, что установление мира между Арменией и Азербайджаном создает возможность для формирования нового качества регионального сотрудничества.
Были также обсуждены вопросы двусторонней повестки армяно-турецких отношений, в частности, ход реализации ранее достигнутых договоренностей. Премьер-министр отметил, что атмосфера для реализации этих договоренностей как никогда благоприятна.
Собеседники договорились продолжить активный политический диалог», - говорится в заявлении пресс-службы правительства Армении.