Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքիայի նախագահի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ հեռախոսազրույցում ներկայացրել է ԱՄՆ-ում տեղի ունեցած բանակցությունների արդյունքները:
«ՀՀ վարչապետը նշել է, որ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության հաստատումը տարածաշրջանային նոր որակի համագործակցություն հաստատելու հնարավորություն է ստեղծում։
Քննարկվել են նաեւ Հայաստան-Թուրքիա երկկողմ օրակարգի հարցեր, մասնավորապես՝ նախկինում ձեռքբերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը։ Վարչապետը նշել է, որ այդ պայմանավորվածությունների իրագործման համար մթնոլորտն առավել քան երբեւէ նպաստավոր է։
Զրուցակիցները պայմանավորվել են շարունակել ակտիվ քաղաքական երկխոսությունը»,- ասվում է ՀՀ կառավարության հաղորդագրության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan presented the results of the talks held in the United States during a telephone conversation with Turkish President Recep Tayyip Erdogan.
“Armenia’s Prime Minister noted that the establishment of peace between Armenia and Azerbaijan creates an opportunity to establish a new level of regional cooperation.
The parties also discussed issues on the Armenia-Turkey bilateral agenda, particularly, the implementation of previously reached agreements. The Prime Minister noted that the current atmosphere is more favorable than ever for advancing these agreements.
The interlocutors agreed to continue active political dialogue,” the Armenian government said in a news release.