Երեւան: Մեդիամաքս: Շանհայի համագործակցության կազմակերպության գագաթնաժողովի շրջանակում տեղի է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հանդիպումը։
«Զրուցակիցները կարևորել են տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության հաստատմանը միտված քայլերը։ Նրանք շեշտել են կառուցողական մոտեցումների պահպանման անհրաժեշտությունը՝ փոխվստահության մթնոլորտի ձևավորման և տարածաշրջանային հաղորդակցությունների զարգացման նպատակով։
Կողմերը պայմանավորվել են շարունակել երկխոսությունը», - ասված է ՀՀ կառավարության հաղորդագրության մեջ:

Pashinyan and Erdogan meet in China - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Turkish President Recep Tayyip Erdogan met within the framework of the Shanghai Cooperation Organization summit.
“The interlocutors highlighted the importance of steps aimed at establishing stability and peace in the region. They stressed the need to maintain constructive approaches to create an atmosphere of mutual trust and develop regional communications.
The parties agreed to continue the dialogue,” the Armenian government press office said in a news release.