Թրամփն ասել է, որ «Փաշինյանն ու Ալիեւն այսօր պաշտոնապես խաղաղություն կկնքեն» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն ասել է, որ «Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության համաձայնագրի ստորագրման արարողությունը տեղի կունենա օգոստոսի 8-ին Սպիտակ տանը»:
«Ալիեւը եւ Փաշինյանը կմիանան ինձ Սպիտակ տանը՝ խաղաղություն կնքելու պաշտոնական արարողությանը:
ԱՄՆ–ն նաեւ երկկողմ համաձայնագրեր կստորագրի երկու երկրների հետ՝ տնտեսական հնարավորությունները համատեղ օգտագործելու համար, որպեսզի մենք կարողանանք բացահայտել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանի ողջ ներուժը:
Ես շատ հպարտ եմ այս խիզախ առաջնորդներով, որ նրանք ճիշտ են վարվում՝ ի շահ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի մեծ ժողովուրդների։
Սա պատմական օր կլինի Հայաստանի, Ադրբեջանի, Միացյալ Նահանգների եւ ամբողջ աշխարհի համար»,– գրել է ԱՄՆ նախագահը:

Ереван /Медиамакс/. Президент США Дональд Трамп заявил, что «церемония подписания мирного соглашения между Арменией и Азербайджаном состоится 8 августа в Белом доме».
«Алиев и Пашинян присоединятся ко мне в Белом доме на официальной церемонии подписания мирного договора.
Соединённые Штаты также подпишут двусторонние соглашения с обеими странами о совместном использовании экономических возможностей, чтобы мы могли раскрыть весь потенциал региона Южного Кавказа.
Я очень горжусь этими мужественными лидерами, которые поступают правильно во благо великих народов Армении и Азербайджана.
Это будет исторический день для Армении, Азербайджана, Соединённых Штатов и всего мира», - написал президент США.