Թրամփն ասել է, որ «Փաշինյանն ու Ալիեւն այսօր պաշտոնապես խաղաղություն կկնքեն» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն ասել է, որ «Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության համաձայնագրի ստորագրման արարողությունը տեղի կունենա օգոստոսի 8-ին Սպիտակ տանը»:
«Ալիեւը եւ Փաշինյանը կմիանան ինձ Սպիտակ տանը՝ խաղաղություն կնքելու պաշտոնական արարողությանը:
ԱՄՆ–ն նաեւ երկկողմ համաձայնագրեր կստորագրի երկու երկրների հետ՝ տնտեսական հնարավորությունները համատեղ օգտագործելու համար, որպեսզի մենք կարողանանք բացահայտել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանի ողջ ներուժը:
Ես շատ հպարտ եմ այս խիզախ առաջնորդներով, որ նրանք ճիշտ են վարվում՝ ի շահ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի մեծ ժողովուրդների։
Սա պատմական օր կլինի Հայաստանի, Ադրբեջանի, Միացյալ Նահանգների եւ ամբողջ աշխարհի համար»,– գրել է ԱՄՆ նախագահը:

Yerevan /Mediamax/. U.S. President Donald Trump stated that the signing ceremony of the peace agreement between Armenia and Azerbaijan will take place on August 8 at the White House.
“Tomorrow, President Aliyev and Prime Minister Pashinyan will join me at the White House for an official Peace Signing Ceremony.
The United States will also sign Bilateral Agreements with both Countries to pursue Economic opportunities together, so we can fully unlock the potential of the South Caucasus Region.
I am very proud of these courageous leaders for doing the right thing for the Great People of Armenia and Azerbaijan.
It will be a Historic Day for Armenia, Azerbaijan, the United States, and, the world,” the U.S. president wrote.