Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովին կոչ է արել չմիջամտել Հայաստանի ներքին գործերին։
«Հպանցիկ հասցրեցի ծանոթանալ իմ սիրելի գործընկեր Սերգեյ Լավրովի մեկնաբանությանը։ Պարոն Լավրովի տեղեկատվությունը ճիշտ եւ ամբողջական չէ: Եթե չեմ սխալվում, նա օգտագործել է «իշխանությունների պայքար եկեղեցու դեմ» ձեւակերպումը։
Պարոն Լավրովի տեղեկատվությունը չի համապատասխանում իրականությանը. Հայաստանում չկա իշխանությունների պայքար եկեղեցու դեմ։ Այն, ինչ նկատի ունի պարոն Լավրովը, հավանաբար վերաբերում է եկեղեցական մի քանի գործչի կողմից քաղաքականությանը խառնվելուն եւ ապօրինի հեղաշրջման փորձերին մասնակցելուն կամ նախաձեռնելուն։ Սա իրավական պրոցես է եւ սա Հայաստանի ներքին գործն է։ Պարոն Լավրովն ավելի լավ է չխառնվի ՀՀ ներքին գործերին եւ ներքին քաղաքականությանը։
ՌԴ եւ՛ պաշտոնյաները, եւ՛ խորհրդարանականները, եւ՛ մեդիա փորձագետները պետք է մեծ հարգանքով վերաբերվեն ՀՀ ինքնիշխանությանը եւ այլեւս երբեք իրենց թույլ չտան խառնվել մեր ներքին գործերին»,- ասել է Արարատ Միրզոյանը:

Мирзоян призвал Лаврова «никогда более не вмешиваться в наши внутренние дела» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян призвал сегодня главу МИД России Сергея Лаврова не вмешиваться во внутренние дела Армении.
«Бегло ознакомился с комментарием моего дорогого коллеги Сергея Лаврова.
Информация господина Лаврова не является точной и полной. Если я не ошибаюсь, он использовал формулировку «борьба властей против церкви».
Информация господина Лаврова не соответствует действительности. В Армении нет борьбы властей против церкви. То, что имеет в виду господин Лавров, вероятно, относится к вмешательству нескольких церковных деятелей в политику и участию или инициированию попыток незаконного переворота. Это правовой процесс, и это внутреннее дело Армении. Господину Лаврову лучше не вмешиваться во внутренние дела и внутреннюю политику Армении.
Как официальные лица РФ, так и парламентарии и медиа-эксперты должны с большим уважением относиться к суверенитету Армении и никогда более не позволять себе вмешиваться в наши внутренние дела», - сказал Арарат Мирзоян.