Միրզոյանը Բերբոքին ներկայացրել է խաղաղ գործընթացի ներկա վիճակը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը իր գերմանացի պաշտոնակից Անալենա Բերբոքին ներկայացրել է Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության պայմանագրի նախագծի վերջնականացման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքները:
Նոյմբերի 19-ին Երեւանում կայացած հանդիպման մասին Հայաստանի ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ ասված է, որ Արարատ Միրզոյանը «շեշտել է Հայաստանի կառուցողական մոտեցումը տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հարցում՝ որպես խաղաղության օրակարգի, ինչպես նաեւ ավելի լայն աշխարհագրությամբ տնտեսական փոխկապակցվածության խթանման կարեւոր բաղադրիչ»:
Արարատ Միրզոյանը եւ Անալենա Բերբոքը քննարկել են նաեւ երկու երկրների միջեւ գործընկերության հետագա ընդլայնման հնարավորությունները եւ Հայաստան-Եվրամիություն գործընկերության օրակարգը հարցերի լայն շրջանակ:

Мирзоян представил Бербок текущее состояние мирного процесса - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян представил своей немецкой коллеге Аналене Бербок усилия по доработке проекта мирного договора между Арменией и Азербайджаном.
В сообщении МИД Армении о встрече министров, состоявшейся в Ереване 19 ноября, говорится, что Арарат Мирзоян «подчеркнул конструктивный подход Армении к разблокированию региональных коммуникаций - важной составляющей как мирной повестки, так и продвижения экономической взаимозависимости с более широкой географией».
Арарат Мирзоян и Аналена Бербок также обсудили возможности дальнейшего расширения партнерства между двумя странами, а также широкий спектр вопросов партнерства Армения-ЕС.