Սամանթա Փաուեր. ԱՄՆ վարչակազմը պատրաստ է աջակցել կառավարության ծրագրերին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ վարչակազմը կարեւորում է սերտ համագործակցությունը Հայաստանի հետ եւ պատրաստ է հետեւողականորեն աջակցել կառավարության ծրագրերին:
Կառավարությունից հայտնում են, որ այդ մասին այսօր ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանն ասել է ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID) կառավարիչ Սամանթա Փաուերը:
Վարչապետը նշել է, որ կառավարությունը հաստատակամորեն շարունակելու է հետեւողական քայլերը բարեփոխումների ուղղությամբ:
«Անդրադարձ է կատարվել Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց հումանիտար խնդիրներին, դրանց լուծման ուղղությամբ կառավարության քայլերին, այդ թվում՝ բնակարանային ապահովման ծրագրին: Այս համատեքստում Նիկոլ Փաշինյանը կարեւորել է միջազգային հանրության շարունակական աջակցության կարեւորությունը եւ ապրիլի 5-ին Բրյուսելում կայացած ՀՀ-ԵՄ-ԱՄՆ բարձր մակարդակի հանդիպմանը ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացումը: Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացին, ինչպես նաեւ ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին վերաբերող հարցերի», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Саманта Пауэр: Администрация США готова поддерживать программы правительства Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Администрация США придает важность тесному сотрудничеству с Арменией и готова последовательно поддерживать программы правительства страны.
Как сообщила пресс-служба армянского правительства, об этом сегодня в Ереване на встрече с премьер-министром Николом Пашиняном заявила глава Агентства США по международному развитию (USAID) Саманта Пауэр.
Премьер-министр Армении отметил на встрече, что правительство решительно продолжит последовательные шаги по реализации реформ.
«Были затронуты гуманитарные проблемы вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха, шаги правительства Республики Армения по их решению, в том числе  -программа жилищного обеспечения. В этом контексте премьер-министр Пашинян подчеркнул важность дальнейшей поддержки со стороны международного сообщества и реализации договоренностей, достигнутых на состоявшейся 5 апреля в Брюсселе встрече высокого уровня Армения-ЕС-США. Собеседники коснулись также вопросов, связанных с армяно-азербайджанским мирным процессом, а также проектом «Перекресток мира» правительства Армении»,- говорится в сообщении пресс-службы правительства.