Իլհամ Ալիեւը ծաղրել է ԵՄ արտաքին քաղաքականության ղեկավար Ժոզեպ Բորելին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր «անթույլատրելի» է որակել Եվրամիության արտաքին քաղաքականության ղեկավար Ժոզեպ Բորելի արտահայտությունները:
Ելույթ ունենալով «Ղարաբաղ. Վերադարձ տուն 30 տարի անց, ձեռքբերումներ եւ մարտահրավերներ» համաժողովում՝ Ալիեւն ասել է, որ Բորելը հայտարարել է Լեռնային Ղարաբաղից 150 հազար հայերի հեռանալու մասին՝ «այն դեպքում, երբ հայերն իրենք հայտարարում են 100 հազարի մասին»:
«Դա սուտ է: Վաղը Բորելը կարող է հայտարարել 200 հազար հեռացածների մասին՝ կախված նրանից, թե ինչ երազ կտեսնի», - ասել է Ադրբեջանի նախագահը:
Իլհամ Ալիեւը զարմանք է հայտնել, որ իսպանացի Ժոզեպ Բորելը կարող է «պաշտպանել անջատողականներին» այն դեպքում, երբ Իսպանիան շատ է տուժել

Ильхам Алиев высмеял Жозепа Борреля - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев назвал сегодня «абсолютно неприемлемыми» заявления главы европейской дипломатии Жозепа Бореля.
Выступая на конференции «Карабах: возвращение домой через 30 лет - достижения и вызовы» Алиев заявил, что Борель объявил об исходе 150 тысяч армян из Нагорного Карабаха, «когда сами армяне заявляли о 100 тысячах».
«Это ложь. Завтра Боррель может объявить о 200 тысячах перемещенных - смотря что ему приснится», - сказал президент Азербайджана.
Ильхам Алиев выразил удивление тем, что испанец Жозеп Боррель может «защищать сепаратистов», в то время как сама Испания сильно пострадала от сепаратизма.