Ալիեւն ասել է, որ Ֆրանսիան հող է նախապատրաստում նոր պատերազմի համար - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր ասել է, որ «Ֆրանսիան խրախուսում է անջատողականներին եւ զինում է Հայաստանին»։
Այս մասին ասված է Ալիեւի՝ «Ապագաղութացում. կանանց իրավունքների եւ հնարավորությունների ընդլայնում եւ զարգացում» համաժողովի մասնակիցներին ուղղված ուղերձում։
«Ֆրանսիան ապակայունացնում է ոչ միայն իր նախկին եւ ներկա գաղութները, այլեւ մեր տարածաշրջանը, սատարում է անջատողական միտումներին եւ անջատողականներին, զինում է Հայաստանին, խրախուսում է ռեւանշիստական ուժերին Հայաստանում եւ հող է նախապատրաստում մեր տարածաշրջանում նոր պատերազմի սանձազերծման համար»,- ասված է ուղերձում , որը կոնֆերանսում ընթերցել է Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիեւը։
Ալիեւը նաեւ նշել է, որ Ֆրանսիան օգտագործում է իր տեղը ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդում «աշխարհաքաղաքական ինտրիգների համար»։

Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил сегодня, что «Франция занимается поощрением сепаратистов и вооружением Армении».
Об этом говорится в приветствии Алиева к участникам конференции «Деколонизация: расширение прав и возможностей женщин и развитие».
«Франция дестабилизирует не только свои прошлые и нынешние колонии, но и наш регион, поддерживая сепаратистские тенденции и сепаратистов, вооружая Армению поощряя реваншистские силы в Армении и готовя почву для развязывания новой войны в нашем регионе», - указал говорится в приветствии, которое зачитал помощник президента Азербайджана Хикмет Гаджиев.
Алиев также отметил что, Франция использует свое положение в Совете Безопасности ООН для «геополитических интриг».