Զախարովա. «ԱՄՆ-ը և ԵՄ-ն համոզում են Հայաստանին դուրս գալ ՀԱՊԿ-ից» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան այսօր ասել է, որ «Վաշինգտոնը եւ Բրյուսելը համոզում են Հայաստանի ղեկավարությանը դուրս գալ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունից (ՀԱՊԿ):
«Ըստ եկող տեղեկությունների, Վաշինգտոնը եւ Բրյուսելը համոզում են Հայաստանի ղեկավարությանը դուրս գալ ՀԱՊԿ-ից, արագացնել համագործակցությունը ՆԱՏՕ-ի հետ, վերակողմնորոշել ռազմատեխնիկական համագործակցության ծրագիրը եւ խաղաղության պայմանագիր կնքել Ադրբեջանի հետ՝ հաշվի չառնելով Ղարաբաղի հայերը իրավունքներն ու անվտանգությունը»,- ասել է Զախարովան։
Նա նաեւ նշել է, որ «Հայաստանում տեղեկատվական տարածքի մշակմամբ զբաղվում են ԱՄՆ դեսպանատան 2 հազար աշխատակիցներ»։
«Ներկայում հսկայական ռեսուրսներ են ծախսվում Հայաստանի ներսում մեդիա տարածքի մշակման վրա։ 2 հազար մարդ ԱՄՆ դեսպանատան աշխատակիցներ են, ովքեր հենց դրանոբ են զբաղված»,- ասել է Զախարովան։

“US and EU push Armenia to withdraw from the CSTO,” Zakharova says - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Russian Foreign Ministry spokesperson Maria Zakharova stated today that “Washington and Brussels are convincing the Armenian leadership to withdraw from the Collective Security Treaty Organization (CSTO).”
“According to incoming information, Washington and Brussels are convincing the Armenian leadership to withdraw from the CSTO, boost cooperation with NATO, reorient the military-technical cooperation program and sign a peace treaty with Azerbaijan without taking into account the rights and security of Karabakh Armenians,” Zakharova said.
She also noted that “two thousand employees of the U.S. Embassy are engaged in processing the information space in Armenia.”
“Now enormous resources are thrown to process media space inside Armenia. Two thousand people - employees of the U.S. Embassy - are engaged in exactly this,” Zakharova said.